CHL: Gólová žatva Slovákov, Banská Bystrica s hladkou prehrou v Lugane + video

Úradujúci slovenský majster odohral v piatok tretí zápas piatej sezóny Hokejovej ligy majstrov. V odvete s Luganom prehral 1:4. Darilo sa však viacerým Slovákom v iných tímoch.

Lugano – Banská Bystrica 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Góly: 2. Jecker (Riva, Cunti), 6. Sannitz (Walker, Klasen), 21. Klasen (Chorney)(PP), 51. Lajunen (Lapierre, Klasen)(PP) – 9. Varga (Giľák)
Strely: 26-16, Trestné minúty: 6-20

Lugano išlo v domácej odvete s Banskou Bystricou do vedenia už po 109 sekundách, keď otvoril skóre Benoit Jecker. Presne po piatich minútach hry zvýšil náskok švajčiarskeho tímu na 2:0 Raffaele Sannitz. V deviatej minúte sa dočkali prvého gólu hostia zásluhou Róberta Vargu. Stephon Williams po ?om prenechal miesto v bráne slovenského mužstva Samuelovi Barošovi. Už po 19 sekundách druhej tretiny ho prekonal Linus Klasen v presilovej hre a štvrtý gól Lugana pridal desať minút pred koncom duelu tiež v početnej výhode Jani Lajunen. Elvis Merzlikinš prispel k výhre Lugana 4:1 s 15 zákrokmi, kým na bystrický tandem smerovalo 26 striel.

Zostava Bystrice: Williams (Baroš) – Mihálik (A), Marshall, Miller, Kubka, Biro, Sloboda, Košecký – Tamáši, Faille (A), Asselin – Sýkora, Higgs, Surový (C) – Varga, Šťastný, Giľák – Gabor, Češík, Belluš – Kabáč

Zostava Lugana: Merzlikins (Müller) – Chorney, Jecker, Ronchetti, Wellinger, Matewa – Lapierre (C), Lajunen, Hofmann – Walker, Sannitz (A), Klasen – Bürgler (A), Cunti, Romanenghi – Jörg, Morini, Reuille – Haussener

Štvrtý zápas v základnej skupine H odohrajú Bystričania v nedeľu na ľade Jyväskylä, úradujúceho majstra. Po troch dueloch sú v tabuľke poslední o skóre za Jyväskylä a Luganom. Plze? vedie s plným počtom bodov.

Záborský, Dravecký, Gra?ák, Miklík i Marcinko skórovali, ďalší asistovali

V piatkových zápasoch tretieho kola CHL bodoval viacero Slovákov. Až piati skórovali, pričom Tomáš Záborský prispel k výhre fínskej Tappary 6:1 nad nórskym Storhamarom hneď dvomi gólmi. Ten prvý bol dokonca víťazný.

Obranca Dominik Gra?ák strelil druhý gól Hradce Králové, ktorý prehral v Norimbergu 3:4 po predĺžení. V drese českého tímu bodovali aj Lukáš Cingeľ, ktorý dvakrát asistoval a Juraj Bezúch s Mislavom Rosandičom, ktorý si pripísali po jednej prihrávke.

Třinec vyhral na ľade švédskeho Djurgärdenu 4:3 a bodmi k tomu pomohli aj traja Slováci. Vladimír Dravecký strelil gól a na jeden prihral, Tomáš Marcinko tiež raz skóroval a Marek Viedenský dvakrát asistoval.

Michel Miklík posielal francúzsky Rouen do vedenia 2:0 v zápase proti Kärpätu, ale fínsky tím otočil stav štyrmi gólmi po sebe a aj vďaka asistencii Michala Krištofa zvíťazil 4:2.