Reklama
Streftec Network:    SlovakNHL.sk  ·  SlovakKHL.sk  ·  SlovakFitness.sk
Staňte sa našími fanúšikmi:      
ikonka
24. 03. 2015 ⋅ Marián Masaryk Slováci v KHL 0 komentárov

Slovan si zrejme nezahrá v českej extralige

Slovan Bratislava má za sebou tri sezóny v KHL, no miesto jeho ďalšieho pôsobenia je stále otázne. Spočiatku sa sklo?ovala najmä česká Tipsport extraliga. Jej riaditeľ, Josef ?ezníček, však tomu neverí.

Slovan sa zaujímal o vstup do najvyššej českej súťaže, no zatiaľ o to oficiálne nepožiadal. Dokonca sa o tom nerokovalo ani na poslednom zasadnutí Výkonného výboru SZĽH, ktoré sa konalo 11. marca. Ďalšie je naplánované až na 21. marca, čo je podľa čelného predstaviteľa ligy neskoro na jeho začlenenie už od budúcej sezóny.

„Jeho účasť v českej extralige je už pre m?a sci-fi. Ani od klubu, ani od slovenského zväzu už nebol žiaden kontakt, a tak teóriu prijatia ani ďalej nerozvíjame. Kluby sa už pred 11. marcom nad Slovanom zamýšľali a vyjadrovali obavy, či je možné prijatie stihnúť. A čím viac sa to bude odsúvať, tým to percento pre Slovan klesá. Pre m?a je to už teraz sci-fi," povedal ?ezníček pre idnes.cz

Ďalšou alternatívou by pre Slovan mohla byť rakúska EBEL. „Rokujeme o možnom vstupe 13. a 14. účastníka a boli by sme radi, keby v našej lige hral aj Slovan Bratislava. Máme o neho záujem, ale všetko je záležitosťou rokovaní a o ich priebehu nechceme hovoriť cez médiá. Jasno by sme chceli mať do polovice apríla," vyjadril sa prezident nadnárodnej súťaže, Peter Mennel. O účasti v lige, v ktorej hrajú aj kluby zo Slovinska, Talianska, Maďarska a Česka, už vedenie „belasých" údajne rokuje.
Daj svetu vedieť o svojom názore. Pridaj prvý komentár k článku.
Reklama
Najnovšie články
Reklama Hokej - Online Hry - Vychutnaj si pocit víťazstva!
Reklama

O SLOVAKKHL.SK
Mladší z hokejových webov z dielne Streftecu vznikol v roku 2010. Ide o spravodajský portál o Kontinentálnej hokejovej lige číslo 1 na Slovensku. Sústredí sa predovšetkým na Slovákov, ale ako jeden z mála webov v republike prináša aj novinky o hráčoch iných národností.

   NAŠA RODINA:
SlovakNHL.sk - Národná hokejová liga, Slováci v NHL, AHL, CHL
SlovakFitness.sk - posilňovanie, zdravý životný štýl
Databáza cvikov - Databáza cvikov pre rozvoj svalových partií

MOBILNÁ VERZIA   |   REKLAMA

Google+   Facebook   Twitter   RSS

© 2010 - 2024 SlovakKHL.sk.

Webdesign and Internet media - Streftec

TOPlist