05. 09. 2021 ⋅ SlovakKHL.sk Sumáre 0 komentárov

Rybár vychytal prvú výhru v KHL, Hrivík a Liška bodovali

V piatich nedeľných zápasoch KHL sme videli v akcii troch slovenských hokejistov. Všetci dali o sebe vedieť.

Svoju vôbec prvú výhru v KHL zaknihoval na druhý pokus Patrik Rybár, ktorý s 24 zákrokmi pomohol Minsku k triumfu 4:1 nad Čerepovcom. Za domácich nastúpil aj slovenský útočník Adam Liška, ktorý si pripísal asistenciu – svoj prvý bod v ročníku. V akcii strávil 17 minút a 44 sekúnd, pričom svojho krajana ohrozil štyrmi strelami.

Bod za asistenciu si pripísal aj útočník Marek Hrivík, ktorý mal dvojnásobnú radosť – jeho Nižnij Novgorod uspel na ľade Kazane 3:1 a pripísal si prvú výhru v ročníku. Rodák z Čadce odohral 17 minút a prezentoval sa aj jednou strelou. Na buly mal len 37% úspešnosť.

Výsledky - 05.09.2021:

Kaza? - N. Novgorod 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Góly: 51. Kagarlickij – 3. Žafjarov (Pajgin, Martynov), 47. Agostino (Hrivík), 48. Urakov (Šenfeld, Lennström)

Čerepovec - Minsk 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Góly: 10. Vovčenko (J. Morozov, Liška) – 1. Bengtsson (Graovac), 5. Mosaljov (Graovac, Tedenby), 31. Usov (Demkov), 59. Bujnickij

D. Moskva - Novosibirsk 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Góly: 12. Šipačov (An. Sergejev), 14. Šipačov (Mironov, Petunin), 40. Raševskij (Petunin), 59. Čebykin (Igumnov, Jefremov)

Jekaterinburg - Ufa 2:4 (0:2, 2:2, 0:0)
Góly: 27. Makejev (Šumakov), 34. S. Da Costa (Zborovskij) – 1. Hartikainen (Manninen, M. Granlund), 7. Kadejkin (Šmeljov), 28. Manninen (Larsen, M. Granlund), 29. Platt (Sannikov, Panin)

Barys - Magnitogorsk 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Góly: 42. Lilja (Michajlis, Valk) – 46. Karpov (Hultström, Korosteljov), 59. Čibisov (Pašnin)