Článok

Mikúš mení Poprad za Fínsko

SlovakKHL.sk | 23.01.2012
Slovenský stredný útočník Juraj Mikúš opúšťa popradský HC LEV a z Kontinentálnej hokejovej ligy mieri do fínskej SM-Liigy, v ktorej bude do konca sezóny obliekať dres slávneho tímu TPS Turku. Potvrdila to oficiálna stránka prvoligového fínskeho klubu.

Dvadsaťštyriročný skalický rodák bol najproduktívnejším hráčom Popradu, keď v 44 stretnutiach zaregistroval 7 bodov za 12 gólov a 15 asistencií. Keďže slovenský tím si v prvej sezóne v KHL play-off pravdepodobne nezahrá, Mikúš sa rozhodol zamieriť na sever Európy, kde bude môcť hrať aj na jar. Chce totiž zabojovať o miestenku v reprezentácii pre majstrovstvá sveta.

Mikúš, ktorého v NHL draftoval tím Montreal Canadiens z celkového 121. miesta v roku 2005, sa pripojí k svojmu novému mužstvu už v priebehu dnešného d?a a hrať by mal už zajtra proti Karpatu Oulu.

Zdieľať na Facebooku
Neprehliadnite
Aktuálne zápasy
⇓   15.02.2020   ⇓
11:30 Novosibirsk - Čerep.
3:2 (2:2, 0:0, 1:0)
Góly: 15. Puustinen (N. Korotkov, Ruohomaa), 20. Jokipakka (Romancev, Milovzorov), 54. I. Makarov (Ruohomaa, Puustinen) – 6. M. Chabarov, 15. Chochlov (Monachov, Provolnev)
12:00 Barys - Soči
3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Góly: 19. Sagadejev (Blacker, Gurkov), 22. Valk, 51. Ševčenko (Blacker) – 35. Šmeljov (J. Alexandrov, A. Petrov), 46. Strömwall (Altybarmakjan)
12:30 Ufa - SKA Petr.
4:5 pp (2:1, 1:2, 1:1, 0:1)
Góly: 8. Sošnikov (Arzamascev, Manninen), 12. Sošnikov (Omark, Arzamascev), 38. Sošnikov (Hartikainen), 54. Kartajev (Gimatov) – 2. Bengtsson (Kemppainen, Jakupov), 34. Tokranov (Bengtsson), 40. Tokranov (Bengtsson, Lehterä), 42. S. Plotnikov (Kemppainen, Ketov), 61. Tokranov (S. Plotnikov, Kuzmenko)
13:00 Čeľabinsk - Kunlun
3:2 sn (1:0, 1:2, 0:0, 0:0)
Góly: 9. An. Popov (Kosov, Karlin), 34. Osnovin, roz.SN: Stepanov – 31. Lockhart, 32. Werek (Foo, T. Murphy)
15:00 Kazaň - Spartak
4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Góly: 40. K. Petrov (Wikstrand, Frattin), 51. Zaripov (Jarullin), 54. Dyňak (Zaripov, Rukavišnikov), 59. E. Galimov (Pedan, M. Gluchov) – 47. Chochlačov (D. Višnevskij, Malychin)
15:00 Jokerit - Magnitka
3:4 sn (1:1, 1:2, 1:0, 0:0)
Góly: 12. Savinainen (Regin, O'Neill), 32. Mäenalanen (Savinainen, D. Sklenička), 52. Anttila (Oksanen, Pihlström) – 16. Mozjakin (Filippi, A. Nestrašil), 21. Filippi (Mozjakin), 35. J. Jakovlev (Mozjakin, Loktionov), roz.SN: Kozun
15:00 Jaroslavľ - CSKA
0:4 (0:1, 0:0, 0:3)
Góly: 9. Nesterov (Slepyšev, Vey), 48. Svetlakov (A. Romanov, Mamin), 50. Kaprizov (Slepyšev, A. Romanov), 53. Kaprizov (Slepyšev, Vey)
15:00 Nižnekamsk - Admiral
6:1 (2:0, 2:0, 2:1)
Góly: 2. Šiksatdarov (Padakin, An. Sergejev), 4. Aťušov (Z. Mitchell), 29. Enlund (Berglund, Chajrullin), 39. Šarifjanov (Černikov, An. Sergejev), 45. R. Murphy, 58. Šiksatdarov (P. Kulikov, Grošev) – 45. Vicharev (Bakoš, Ljungh)
15:00 Novgorod - Amur
2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
Góly: 22. Aljajev (Barancev, Rattie), 42. Žafjarov (Aljajev, Schroeder) – 8. Vitásek (Rudenkov, Fajzullin), 32. Gorškov (Vj. Ušenin, Vitásek), 36. Železkov (A. Lazarev), 44. Jazkov (T. Zohorna), 56. V. Vasiljev (Ignatovič, Rasskazov)
15:10 Minsk - Jekaterin.
4:6 (1:1, 1:1, 2:4)
Góly: 5. Paré (Denisov, Prince), 33. Prince (Gragnani, Spooner), 44. Stefanovič (A. Kosticyn), 55. Prince (Gotovec, Elliott) – 16. Alexej Vasilevskij (Obidin), 31. Platt, 41. Macek (Dawes, Holland), 41. A. Garejev (Belousov), 56. Sexton (Litovčenko, Platt), 60. Platt (Mozer, Holland)
16:00 Riga - Spartak
6:7 pp (5:2, 0:3, 1:1, 0:1)
Góly: 5. Darzinš (M. Redlihs), 6. Meija (Ashton, Sotnieks), 12. Ďaloga (M. Redlihs), 12. Gimajev (Marshall, Protapovič), 17. Ashton (Mamčics), 60. Meija (Balinskis, Pavlovs) – 1. Tarasov (Pulkkinen, Indrašis), 9. Tarasov (Indrašis), 29. A. Petersson (Šipačov), 30. Jaškin (Ljamin, Hietanen), 37. J. Zajcev (Tarasov, Pulkkinen), 51. Jaškin (Šipačov), 64. Jaškin (Šipačov)

17.02.2020
15:00 Magnitka - Kunlun
-:- (-:-, -:-, -:-)
Góly:
15:00 Ufa - Soči
-:- (-:-, -:-, -:-)
Góly:
15:00 Čeľabinsk - Čerep.
-:- (-:-, -:-, -:-)
Góly:
17:00 Nižnekamsk - Amur
-:- (-:-, -:-, -:-)
Góly:
17:10 Minsk - CSKA
-:- (-:-, -:-, -:-)
Góly:
17:30 Jokerit - D. Moskva
-:- (-:-, -:-, -:-)
Góly:
17:30 SKA Petr. - Admiral
-:- (-:-, -:-, -:-)
Góly:
18:30 Riga - Jekaterin.
-:- (-:-, -:-, -:-)
Góly:

18.02.2020
14:30 Barys - Novosibirsk
-:- (-:-, -:-, -:-)
Góly:
17:00 Kazaň - Omsk
-:- (-:-, -:-, -:-)
Góly:
17:00 Jaroslavľ - Víťaz
-:- (-:-, -:-, -:-)
Góly:
17:30 Spartak - Novgorod
-:- (-:-, -:-, -:-)
Góly:
Najnovšie články

© 2010 - 2020 SlovakKHL.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje

TOPlist