MS 2014

MS 2014: Kanada - Slovensko 4:1

10. mája 2014

Po zápase s Českou republikou nemali Slováci veľa času na oddych. Už v sobotu narazili na silnú Kanadu. Podľahli jej 1:4.

Kanada - Slovensko 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)

Góly: 38. Ward (Garrison), 48. Hodgson (Garrison, Kadri), 58. Bieksa (Bieksa, Turris), 59. Ward (Burrows, Myers) – 33. Sloboda (Miklík)

Prvých dvadsať minút zápasu prinieslo atraktívny hokej, ktorému však chýbali góly. Slovensko malo veľmi dobrý vstup do zápasu, no pričasté vylúčenia mu neumož?ovali dostať sa do tempa. V oslabeniach však hralo takisto dobre a v podstate neumožnilo Kanade žiadnu väčšiu tutovku. Veľmi dobré šance mal v štvrtej minúte Šatan, ale Scrivensa na dvakrát neprekonal. Laco zase podržal svoj tím hlavne v závere tretiny.

Po zmene strán pokračoval kvalitný hokej a už v úvode spálil únik Turris. Potom však prišli šance na druhej strane a jedna skončila aj gólom. Skóre stretnutia otvoril v 33. minúte Sloboda. Kanada sa snažila odpovedať a v závere tretiny mala prevahu. Slováci jej neodolali a v 38. minúte bol stav opäť nerozhodný. Strelu Garrisona tečoval Ward. Následne sa už len dohrávalo do ďalšej prestávky.

V tretej tretine si obe strany vytvorili po jednej väčšej šanci predtým, ako v 48. minúte poslal Kanadu prvýkrát do vedenia Hodgson. Slovensko sa snažilo vyrovnať a hoci pozične malo prevahu, šance si netvorilo. Naopak, v 58. minúte inkasovalo tretíkrát, keď sa strela Bieksu odrazila od hokejky Nagya do brány Laca. Slováci už pôsobili rezignovane a na konečných 4:1 upravil o minútu neskôr Ward.

Najlepší hráči zápasu: Martin Marinčin (SVK) – Kyle Turris (CAN)

Zostava Kanady: Scrivens (Reimer) – Coburn, Myers, Bieksa (C), Garrison, Ellis, Gudbranson, Rielly – Schenn, Burrows, Mackinnon – Turris, Read, Chimera – Hodgson, Brouwer, Kadri – Huberdeau, Monahan, Ward – Scheifele.

Zostava Slovenska Laco (Janus) – Sloboda, Ďaloga, Marinčin, Čereš?ák, Švarný, Valach, Brejčák – Šatan (C), Hrivík, Nagy – Miklík, Marcinko, Tybor – Pánik, Viedenský, Tatar – Skokan, Šťastný, Mikúš.