MS 2014

MS 2014: Švédsko zdolalo Slovensko 3:1

16. mája 2014

Kľúčový duel. Slovenskí hokejoví reprezentanti narazili v piatok na Švédsko a potrebovali vyhrať, aby si zlepšili nádeje v postup do štvrťfinále. Podľahli mu 1:3.

Švédsko - Slovensko 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Góly: 11. Nyquist (Axelsson), 20. Backlund (Lindström), 42. Nygren (Klasen) – 30. Marinčin (Réway)

V prvej tretine sa hral prevažne vyrovnaný hokej a občasne mali navrch hráči Švédska, ktorí boli strelecky výrazne aktívnejší. Tento fakt pretavili aj do dvoch gólov. Oba padli počas presilových hier, pri vylúčeniach Nagya. V 11. minúte otvoril skóre Nyquist, ktorý dorážal strelu Axelssona. Gól do šatne vsietil 11 sekúnd pred koncom Backlund.

Do druhej tretiny nastúpilo Slovensko s Jaroslavom Janusom v bráne a začalo aktívne. Dostávalo sa aj do šancí a v 30. minúte využilo ponúknutú presilovku. Kontaktný gól strelil presnou strelou Martin Marinčin. Po góle mali však prevahu Švédi, ktorí však otvárali priestor a slovenskí hráči si tvorili šance. Vyrovnať sa im však nepodarilo.

Úvod tretej tretiny ovládli švédski hokejisti a v 42. minúte zvýšili svoje vedenie na 3:1, keď sa do čierneho trafil Magnus Nygren. Po góle ešte viac ožili a dostávali Slovákov pod tlak. Tí sa z neho časom vymanili, no to už sa „tri korunky“ sústredili viac na defenzívu. V závere si ešte naši vytvoril niekoľko šancí, ale súper si už výhru ochránil.

Najlepší hráči zápasu: Calle Jarnkrok (SWE) – Marek Ďaloga (SVK)

Zostava Švédska: Nilsson (Ullmark) – Fransson, Ekholm, Burström, Andersen, Erixon, Nygren – Lindström, Möller, Backlund – Järnkrok, Nyquist, Klasen – Hjalamarsson, Sjögren, Ericsson – Lundqvist, Axelsson, Rasmussen – Danielsson.

Zostava Slovenska: Laco (Janus) – Ďaloga, Sloboda, Švarný, Valach, Marinčin, Brejčák, Čereš?ák, Mihálik – Šatan, Viedenský, Nagy – Miklík, Mikúš, Tatar – Tybor, Pánik, Šťastný – Skokan, Réway.