MS 2014

MS 2014: Slovensko porazilo Taliansko 4:1

17. mája 2014

Slovenská hokejová reprezentácia sa v sobotu stretla s Talianskom, aby odohrala svoj predposledný zápas na svetovom šampionáte.

Slovensko – Taliansko 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Góly: 11. Ďaloga (Sloboda), 24. Viedenský (Ďaloga, Réway), 35. Tatar (Miklík), 49. Miklík (Tatar, Šatan) – 39. Egger (Rocco)

V prvej tretine sme videli jednosmerný hokej a Laco čelil len trom strelám. Naopak, Slováci zasypali Bellissima 22 pokusmi. Boli aktívnejší, jasne lepší a vytvorili si aj niekoľko väčších šancí. V bráne však skončil len puk z hokejky Ďalogu, ktorý v prečíslení zužitkoval prihrávku Nagya na strelenie pekného gólu. Ďalšie mohli streliť Šatan či Tatar, no svoje príležitosti nevyužili. Aj Taliani v závere pohrozili zakončením Tudina.

Taliani vstúpili do druhej tretiny lepšie ako do tej úvodnej, ale slovenskí reprezentanti boli stále aktívnejší. Prevahu tento raz pretavili do dvoch gólov. V 24. minúte sa presadil Viedenský a o jedenásť minút neskôr po peknej akcii a prihrávke Miklíka Tatar. Vedenie 3:0 však do prestávky nevydržalo. Minútu a pol pred koncom dvadsaťminútovky znížil Rocco, ktorého strelu Laco cez hráčov pred sebou nevidel.

Aj v záverečnom dejstve boli lepším tímom Slováci, ktorí nakoniec vyslali na bránu 53 striel a Bellissima prekonali štyrikrát. Štvrtý gól strelil v 49. minúte Miklík. Slovensko malo niekoľko šancí na zvýšenie náskoku a najväčšiu spálil Tatar, ktorý nepremenil trestné strieľanie. Taliani v závere pritlačili a donútili urobiť Laca dva veľké zákroky. Pri hre šiestich proti trom dokonca trafili tyčku. Skóre sa už ale nemenilo.

Najlepší hráči zápasu: Miroslav Šatan (SVK) – Christian Borgatello (ITA)?

Zostava Slovenska: Laco (Hudáček) – Ďaloga, Sloboda, Švarný, Valach, Marinčin, Mihálik, Čereš?ák – Hrivík, Šatan, Nagy – Miklík, Mikúš, Tatar – Pánik, Marcinko, Haščák – Skokan, Viedenský, Šťastný – Réway.

Zostava Talianska: Bellissimo (Bernard) – Egger, Borgatello, Larkin, Nicoletti, Sullivan, Johnson, Hofer – Scandella, di Casmirro, Kostner – Borrelli, Ihnacak, Rocco – Gander, Tudin, Fontanive – Insam, Felicetti, Bernard, Bona.