Slováci v KHL

Slovan prehral štvrtý zápas v rade

20. septembra 2014

Moskovské CSKA potvrdilo úlohu favorita a porazilo Slovan Bratislava 4:1. O jediný gól „belasých“, ktorí prehrali štvrtý zápas v sérii, sa postaral Michal Vondrka.

Slovan – CSKA 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Góly: 48. Vondrka – 14. Muršak (Prochorkin, Arťuchin), 29. Stas (Denisov, Muršak), 50. Radulov (Grigorenko, Da Costa), 52. Grigorenko

Prvá tretina priniesla zaujímavý hokej a Slovan svojou hrou oproti zápasu s Čerepovcom tešil. Proti favorizovanému tímu sa nebál útočiť, no gól nestrelil. Naopak, moskovský tím sa tešil dvakrát. Najskôr však rozhodcovia rozpažili. CSKA však o pár minút neskôr skóre predsa otvorilo, keď sa po strele Prochorkina presadil v 15. minúte Mursak.

Po zmene strán boli „belasí“ aktívny a na strely vyhrali 12:10. Hokej sa však hrá na góly a tie nie a nie prísť. Nakoniec v 29. minúte skóroval Stas, ktorý zvýšil vedenie CSKA na 2:0. Slovan sa snažil streliť kontaktný gól, ale buď zahodil vyložené šance, alebo skončili v náruči Galimova.

Ten prvýkrát inkasoval až v tretej tretine, kedy Vondrka strelil v 48. minúte kontaktný gól po svojom prieniku ľavou stranou. Netrvalo však dlho a Alexander Radulov obnovil dvojgólové vedenie Moskvy. To ešte v 52. minúte zvýšil Grigorenko a bolo vymaľované. Hostia výborne bránili a domáci si už vyložené šance tvoriť nedokázali.