Séria prehier skončila! Nagy rozhodol o výhre Slovana

20. októbra 2014

Bratislavský Slovan ukončil sériu prehier v Chanty-Mansijsku, s ktorým do tretice odohral zápas, ktorý rozhodli až nájazdy. Troma bodmi k víťazstvu pomohol Ladislav Nagy, ktorý premenil aj víťazný nájazd.

Jugra – Slovan 3:4 SN (2:1, 1:1, 0:1, 0:0, 0:1)

Prvá tretina priniesla veľmi zaujímavý hokej a hlavne jej úvod bol pre divákov atraktívny. Slovan sa ujal vedenia v šiestej minúte po peknej teči Ladislava Nagya. Už o necelú minútu neskôr však bol stav vyrovnaný, keď Backlunda prekonal Ben Maxwell. Domáci zakrátko hrali presilovku, v ktorej obrat zvŕšil Alexej Pepeliajev. V závere si Jugra mohla vedenie zvýrazniť v presilovej hre piatich proti trom, ale „belasí“ sa ubránili.

Druhá tretina bola, naopak, prevažne veľmi nezáživná a všetko podstatné sa udialo v jej závere. Po tom, čo obaja brankári nemali takmer žiadnu robotu, uderili oba tímy veľkými šancami, ktoré skončili gólmi. Na 3:1 zvyšoval Nikita Gusev tri a pol minúty pred koncom dvadsaťminútovky. O necelú minútu neskôr ale znížil Žiga Jeglič. V závere ešte hostí podržal Backlund pri šanci Jacenka.

Slovanu pomohla v úvode tretej tretiny presilovka, dostal sa do tempa a snažil sa o vyrovnanie. Síce ho trochu spomalilo vylúčenie Luntera, no krátko po jeho návrate z trestnej lavici sa cieľ podarilo splniť. Na 3:3 vyrovnal strelou z medzikružia Vladimír Mihálik. Tretí bod si pri jeho góle pripísal Nagy. V závere oba tímy urobili chyby, ktoré ale súper nedokázal využiť, a tak sa muselo predlžovať. V nadstavenom čase sa nerozhodlo. V nájazdoch uspel len Nagy, ktorý sa stal hrdinom Slovana.