Slovan dohrával bez dvoch vylúčených hráčov, v Astane prehral 1:5 + video

Autor: Marián Masaryk  /   10. novembra 2016

Bratislavský Slovan odohral vo štvrtok druhý zápas aktuálneho tripu proti Barysu Astana. Doplatil však na množstvo vylúčení, dohrával bez dvoch hráčov a podľahol kazašskému tímu 1:5.

Barys Astana – SLOVAN BRATISLAVA 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Góly: 5. Starčenko (Lipin, Kučin), 15. Dawes (St. Pierre, Bočenski), 36. Kučin (Starčenko, Savčenko)(PP), 57. Starčenko (Rymarev, Kučin)(PP), 60. Bočenski (Dawes, Dallman)(PP) – 24. Luš?ák (Vopelka, Hlinka)
Strely: 37-34, Trestné minúty: 2-62

Slovan nezačal zápas najlepšie, už v piatej minúte poslal Astanu do vedenia 1:0 Starčenko. O desať minút neskôr bolo 2:0, keď skóroval Dawes. V úvode druhej tretiny sa podarilo znížiť stav Patrikovi Luš?ákovi, ale potom Slovan ponúkol domácim tri presilové hry. Druhú z nich využil na tretí gól Barysu Kučin. Brankár Karlsson zatienil Justina Poggeho, keďže obaja čelili v prvých 40 minútach hry 25 strelám.

V tretej tretine bol aktívnejší Slovan, ale v 48. minúte prišiel o Kylea Chipchuru. Ten bol vylúčený do konca zápasu za zákrok na hlavu a krk Kučina. Astana hrala následne takmer minútu a pol v presile o dvoch hráčov. Snahu hostí streliť kontaktný gól marili neskôr ďalšie vylúčenia. V 56. minúte sa duel predčasne skončil aj pre kapitána Andreja Meszároša, ktorý daroval súperovi päťminútovú presilovku. Štvrtý gól Astany v nej strelil Starčenko. V poslednej minúte upravil na konečných 5:1 v ďalšej presilovke piatich proti trom Bočenski.

Slovan nazbieral v zápase až 62 trestných minút, najmä vďaka dvom vyšším trestom do konca duelu. Pogge inkasoval päťkrát z 37 striel, z toho trikrát v oslabení. Karlsson doviedol Astanu ku štvrtej výhre po sebe 33 zákrokmi. Slovanisti zakončia trip v sobotu už od 12:30 na ľade Jugry Chanty-Mansijsk.

Highlighty z celého zápasu:

Zostava Astany: Karlsson (Poulin) – M. Semionov, Dallman (A), Triasunov, Barker, Šalapov, Lipin, Savčenko – St. Pierre, Dawes, Bochenski (C) – Rymarev, Starčenko (A), Kučin – Pa?ukov, Markelov, Trivino – Belgibajev, Chuďakov, Grents – Ivanov

Zostava Slovana: Pogge (Brust) – F. Novák, Meszároš (C), Plastino, Švarný, Starosta (A), Ďaloga, Bačík – Smole?ák, Taffe (A), Cheechoo – Nedorost, Jeglič, Šťastný – Valský, Chipchura, Kopecký – M. Hlinka, Vopelka, Luš?ák

Zdroje, foto: oficiálne weby KHL a HC Slovan Bratislava