Sumáre

Kovaľčuk proti Moziakinovi. Čaká nás hviezdne finále sezóny! + video

Autor: Marián Masaryk  /   31. marca 2017

Vo štvrtok sme spoznali aj druhého finalistu deviatej sezóny KHL. O Gagarinov pohár si to podľa očakávaní rozdajú Petrohrad a obhajca titulu z Magnitogorska.

Magnitka nenechala nič na náhodu a vo štvrtom zápase série zdolala Kaza? na jej ľade 4:1. Najrýchlejším možným spôsobom si zaistila postup do svojho tretieho finále. Prvé dve v rokoch 2014 a 2016 vyhrala. O svojom triumfe rozhodla už v prvej tretine, keď využili presilové hry Jan Kovář v 6. a Viktor Antipin v 11. minúte. Sergej Moziakin pridal tretí gól v 27. minúte a k nemu dve asistencie, v 46. minúte sa presadil Denis Platonov. Obaja brankári čelili 31 strelám. Vasilija Košečkina prekonal z domácich hráčov iba Jiří Sekáč v 19. minúte. Moziakin vytvoril ďalší ruský rekord, keď v de? svojich 36. narodenín stelil 54. gól sezóny. Prekonal tým zápis Veniamina Alexandrova (CSKA) ešte z ročníka 1962/63.

Magnitogorsk sa môže stať tretím tímom, ktorý obháji Gagarinov pohár po Kazani (2009, 2010) a Dyname Moskva (2012, 2013). Je isté, že doterajší počet víťazov (5) sa nerozšíri, keďže Petrohrad premenil na titul svoju jedinú finálovú účasť v roku 2015.

Tohtoročné finále KHL sa začne po týžd?ovej prestávke na budúcu sobotu 8. apríla v Magnitogorsku.