Chcete vedieť, ako schudnúť alebo ako nabrať svaly? SlovakFitness.sk je tu pre vás!
Najlepšie správy z NHL nájdete na SlovakNHL.sk.
Vyberte si sezónu KHL:

Slovan natiahol sériu prehier, Astane nestrelil ani gól! + video

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~   18. 12. 2017   ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Slovanu Bratislava nevyšiel úvodný zápas predvianočnej domácej série proti Barysu Astana. Namiesto ukončenia série prehier si ju predĺžil na šesť duelov a ešte viac sa vzdialil od play-off po prehre 0:2.

SLOVAN BRATISLAVA – Barys Astana 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Góly: 50. Ševčenko (M. Semionov), 60. Dallman (Vey)(EN)
Strely: 28-23 (7-8, 11-9, 10-6), Trestné minúty: 4-14 (0-14, 4-0, 0-0)

Prvá tretina gól nepriniesla, ale oba tímy mali po jednej veľkej šanci. Už v siedmej minúte mal Slovan šťastie, keď Nikulin trafil tyčku Štěpánkovej brány. V strede tretiny dostal menší i osobný trest na 10 minút Sagadejev a Genoway to mohol potrestať, ale v čistej gólovej pozícii prestrelil odkrytú bránku Karlssona. Slovan hral neskôr ešte jednu presilovku, ale ani v nej skóre neotvoril. Veľmi miernu streleckú prevahu mala Astana.

Ani v druhej dvadsaťminútovke 7180 divákov v Slovnaft Aréne gól nevidelo. Viac práce mal tentoraz Karlsson, ktorému už po 84 sekundách hry pomohla tyčka po zakončení Šerbatova. Slovan ubránil dve oslabenia a bol aj nebezpečnejším tímom. Brankár Astany sa zapotil, ale udržal čisté konto, rovnako ako jeho český náprotivok.

Boychuk už po polminúte tretej tretiny trafil tyčku Karlssonovej brány a Genoway ju následne prestrelil. Trest prišiel v 50. minúte, keď Dmitrij Ševčenko zblízka dorazil puk za Štěpánka a poslal Astanu do vedenia 1:0. Domáci tím nedokázal napriek streleckej prevahe vyrovnať stav. Navyše, Dallman v závere skóroval do prázdnej brány a spečatil triumf Astany 2:0. Karlsson vychytal svoje štvrté čisté konto s 28 zákrokmi, Štěpánek čelil 23 strelám.

Slovan prehral šiesty zápas po sebe a piatykrát v sezóne na nulu. Zostáva iba o päť bodov pred poslednou Rigou na dne Západnej konferencie s 21-bodovou stratou na play-off. Barys sa posunul z deviateho na postupové šieste miesto na východe. Druhý zápas domácej série odohrá Slovan v stredu o 19:00 proti Togliatti.

Zostava SLOVANA: Štepánek (Sedláček) – Meszároš (C), Sersen (A), Ebert, Barker, Voráček, Švarný, Bačík – Kašpar (A), Genoway, Boychuk – Mikúš, Réway, Buchtele – Lamper, Šerbatov, Skalický – Hecl, Sádecký, Sloboda

Zostava Astany: Karlsson (Kudriavcev) – Dietz, Dallmann (A), Makľukov, Savčenko, Orechov, Semionov (C), Polochov, Lipin – Wright, Vey, Frattin – Starčenko, Gurkov , Žajlauov – Puškariov (A), Ševčenko, Michailis – Nikulin, Sagadejev, Akolzin

~ Marián Masaryk ~

Ďalšie články:

⇓   18.04.2018   ⇓
18:30 CSKA - Kazaň
3:2 pp (1:2, 1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 15. K. Petrov (Grigorenko, Al. Popov), 39. Scott (V. Žarkov, Marčenko), 73. K. Petrov (Al. Popov) – 17. Lander (Manuchov, Sekáč), 19. Galijev (Tkačov)

20.04.2018
1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Góly: 28. Svetlakov (Telegin, Kuzmenko) – 20. Azevedo (Lukojanov, Ohtamaa), 28. Lander (Azevedo), 60. Lander