ZOH 2018: Kanada ani v druhom prípravnom zápase neinkasovala!

Autor: Marián Masaryk  /   06. februára 2018

Olympijský výber Kanady vyhral aj druhý prípravný zápas pred turnajom v Pjongčangu bez inkasovaného gólu. Po Lotyšoch zvíťazil v Rige 2:0 aj nad Bielorusmi.

Kanada – Bielorusko 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Góly: 12. Lapierre (O´Dell, Gragnani), 47. Ebbett (Roy)
Strely: - (13-5, 7-11 5-13), Trestné minúty: - (2-2, 2-4, 18-0), Brankári: Poulin – Brikun

V prvej tretine malo favorizované mužstvo viac ako dvojnásobnú streleckú prevahu, z ktorej vyťažilo otvárací gól. Postaral sa o? v 12. minúte Maxim Lapierre. Poistku pridal v 47. minúte Andrew Ebbett. V bráne dostal šancu pre zmenu Kevin Poulin, ktorý zastavil všetkých 29 striel. Kanada zvíťazila rovnakým pomerom ako nad Lotyšskom, pričom opäť bola súperom prestrieľaná. Tentoraz však za to mohli najmä tri vylúčenia v tretej tretine, celkovo až šesť. Sama nevyužila tri presilovky a na bránu Brikuna vyslala spolu 25 striel.

Kanadu čakajú posledný prípravný zápas v nedeľu proti Švédsku. Olympijský turnaj odštartuje 15. februára súbojom so Švajčiarskom.