Článok

CHL: Gólová žatva Slovákov, Banská Bystrica s hladkou prehrou v Lugane + video

Marián Masaryk | 07.09.2018
Úradujúci slovenský majster odohral v piatok tretí zápas piatej sezóny Hokejovej ligy majstrov. V odvete s Luganom prehral 1:4. Darilo sa však viacerým Slovákom v iných tímoch.

Lugano – Banská Bystrica 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Góly: 2. Jecker (Riva, Cunti), 6. Sannitz (Walker, Klasen), 21. Klasen (Chorney)(PP), 51. Lajunen (Lapierre, Klasen)(PP) – 9. Varga (Giľák)
Strely: 26-16, Trestné minúty: 6-20


Lugano išlo v domácej odvete s Banskou Bystricou do vedenia už po 109 sekundách, keď otvoril skóre Benoit Jecker. Presne po piatich minútach hry zvýšil náskok švajčiarskeho tímu na 2:0 Raffaele Sannitz. V deviatej minúte sa dočkali prvého gólu hostia zásluhou Róberta Vargu. Stephon Williams po ňom prenechal miesto v bráne slovenského mužstva Samuelovi Barošovi. Už po 19 sekundách druhej tretiny ho prekonal Linus Klasen v presilovej hre a štvrtý gól Lugana pridal desať minút pred koncom duelu tiež v početnej výhode Jani Lajunen. Elvis Merzlikinš prispel k výhre Lugana 4:1 s 15 zákrokmi, kým na bystrický tandem smerovalo 26 striel.Zostava Bystrice: Williams (Baroš) – Mihálik (A), Marshall, Miller, Kubka, Biro, Sloboda, Košecký – Tamáši, Faille (A), Asselin – Sýkora, Higgs, Surový (C) – Varga, Šťastný, Giľák – Gabor, Češík, Belluš – Kabáč

Zostava Lugana: Merzlikins (Müller) – Chorney, Jecker, Ronchetti, Wellinger, Matewa – Lapierre (C), Lajunen, Hofmann – Walker, Sannitz (A), Klasen – Bürgler (A), Cunti, Romanenghi – Jörg, Morini, Reuille – Haussener

Štvrtý zápas v základnej skupine H odohrajú Bystričania v nedeľu na ľade Jyväskylä, úradujúceho majstra. Po troch dueloch sú v tabuľke poslední o skóre za Jyväskylä a Luganom. Plzeň vedie s plným počtom bodov.

Záborský, Dravecký, Graňák, Miklík i Marcinko skórovali, ďalší asistovali

V piatkových zápasoch tretieho kola CHL bodoval viacero Slovákov. Až piati skórovali, pričom Tomáš Záborský prispel k výhre fínskej Tappary 6:1 nad nórskym Storhamarom hneď dvomi gólmi. Ten prvý bol dokonca víťazný.Obranca Dominik Graňák strelil druhý gól Hradce Králové, ktorý prehral v Norimbergu 3:4 po predĺžení. V drese českého tímu bodovali aj Lukáš Cingeľ, ktorý dvakrát asistoval a Juraj Bezúch s Mislavom Rosandičom, ktorý si pripísali po jednej prihrávke.Třinec vyhral na ľade švédskeho Djurgärdenu 4:3 a bodmi k tomu pomohli aj traja Slováci. Vladimír Dravecký strelil gól a na jeden prihral, Tomáš Marcinko tiež raz skóroval a Marek Viedenský dvakrát asistoval.Michel Miklík posielal francúzsky Rouen do vedenia 2:0 v zápase proti Kärpätu, ale fínsky tím otočil stav štyrmi gólmi po sebe a aj vďaka asistencii Michala Krištofa zvíťazil 4:2.Výsledky 6. hracieho dňa 5. sezóny CHL:

Jyväskylä – Plzeň 2:6
/P. Čerešňák (PLZ) 0+1/
Zug – Berlín 6:1
Lugano – Banská Bystrica 4:1
/R. Varga 1+0, M. Giľák 0+1 (obaja BB)/
Rouen – Kärpät 2:4
/M. Miklík (ROU) 1+0, M. Krištof 0+1 (KAR)/
Norimberg – Hradec Králové 4:3 PP
/D. Graňák 1+0, L. Cingeľ 0+2, J. Bezúch 0+1 (všetci HK)/
Djurgärden – Třinec 3:4
/V. Dravecký 1+1, T. Marcinko 1+0, M. Viedenský 0+2 (všetci TRI)/
Tappara – Storhamar 6:1
/T. Záborský (TAP) 2+0/

Program Banskej Bystrice v základnej skupine H:

Banská Bystrica – Jyväskylä 1:6
Banská Bystrica – Lugano 5:2
Lugano – Banská Bystrica 4:1
Jyväskylä – Banská Bystrica (9.9., 18:00)
Plzeň – Banská Bystrica (9.10., 17:00)
Banská Bystrica – Plzeň (17.10., 17:00)

Pozri aj:
CHL: SLOVENSKÝ MAJSTER NA ÚVOD SEZÓNY S DEBAKLOM OD OBHAJCU TITULU + VIDEO
CHL: BANSKÁ BYSTRICA SI PRIPÍSALA PRVÝ TRIUMF V SEZÓNE! + VIDEO

Zdieľať na Facebooku
Neprehliadnite
Najnovšie články

© 2010 - 2020 SlovakKHL.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje

TOPlist