Článok

CHL: Gólová žatva Slovákov, Banská Bystrica s hladkou prehrou v Lugane + video

Marián Masaryk | 07.09.2018
Úradujúci slovenský majster odohral v piatok tretí zápas piatej sezóny Hokejovej ligy majstrov. V odvete s Luganom prehral 1:4. Darilo sa však viacerým Slovákom v iných tímoch.

Lugano – Banská Bystrica 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Góly: 2. Jecker (Riva, Cunti), 6. Sannitz (Walker, Klasen), 21. Klasen (Chorney)(PP), 51. Lajunen (Lapierre, Klasen)(PP) – 9. Varga (Giľák)
Strely: 26-16, Trestné minúty: 6-20

Lugano išlo v domácej odvete s Banskou Bystricou do vedenia už po 109 sekundách, keď otvoril skóre Benoit Jecker. Presne po piatich minútach hry zvýšil náskok švajčiarskeho tímu na 2:0 Raffaele Sannitz. V deviatej minúte sa dočkali prvého gólu hostia zásluhou Róberta Vargu. Stephon Williams po ňom prenechal miesto v bráne slovenského mužstva Samuelovi Barošovi. Už po 19 sekundách druhej tretiny ho prekonal Linus Klasen v presilovej hre a štvrtý gól Lugana pridal desať minút pred koncom duelu tiež v početnej výhode Jani Lajunen. Elvis Merzlikinš prispel k výhre Lugana 4:1 s 15 zákrokmi, kým na bystrický tandem smerovalo 26 striel.

Zostava Bystrice: Williams (Baroš) – Mihálik (A), Marshall, Miller, Kubka, Biro, Sloboda, Košecký – Tamáši, Faille (A), Asselin – Sýkora, Higgs, Surový (C) – Varga, Šťastný, Giľák – Gabor, Češík, Belluš – Kabáč

Zostava Lugana: Merzlikins (Müller) – Chorney, Jecker, Ronchetti, Wellinger, Matewa – Lapierre (C), Lajunen, Hofmann – Walker, Sannitz (A), Klasen – Bürgler (A), Cunti, Romanenghi – Jörg, Morini, Reuille – Haussener

Štvrtý zápas v základnej skupine H odohrajú Bystričania v nedeľu na ľade Jyväskylä, úradujúceho majstra. Po troch dueloch sú v tabuľke poslední o skóre za Jyväskylä a Luganom. Plzeň vedie s plným počtom bodov.

Záborský, Dravecký, Graňák, Miklík i Marcinko skórovali, ďalší asistovali

V piatkových zápasoch tretieho kola CHL bodoval viacero Slovákov. Až piati skórovali, pričom Tomáš Záborský prispel k výhre fínskej Tappary 6:1 nad nórskym Storhamarom hneď dvomi gólmi. Ten prvý bol dokonca víťazný.

Obranca Dominik Graňák strelil druhý gól Hradce Králové, ktorý prehral v Norimbergu 3:4 po predĺžení. V drese českého tímu bodovali aj Lukáš Cingeľ, ktorý dvakrát asistoval a Juraj Bezúch s Mislavom Rosandičom, ktorý si pripísali po jednej prihrávke.

Třinec vyhral na ľade švédskeho Djurgärdenu 4:3 a bodmi k tomu pomohli aj traja Slováci. Vladimír Dravecký strelil gól a na jeden prihral, Tomáš Marcinko tiež raz skóroval a Marek Viedenský dvakrát asistoval.

Michel Miklík posielal francúzsky Rouen do vedenia 2:0 v zápase proti Kärpätu, ale fínsky tím otočil stav štyrmi gólmi po sebe a aj vďaka asistencii Michala Krištofa zvíťazil 4:2.

Banská Bystrica – Lugano 5:2
Jyväskylä – Banská Bystrica (9.9., 18:00)

3:4 (0:0, 0:2, 3:2)
Góly: 50. E. Galimov (Padakin, Bryncev), 54. Jo. Nättinen (Puustinen, Polášek), 60. Jo. Nättinen (Ruohomaa, Puustinen) – 25. Meija (Videll), 36. Clark (McMillan), 45. Meija (Džerinš, Gegeris), 50. Marenis (Myttynen)
17:00 N. Novgorod - CSKA
0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Góly: 4. Andronov (Kalinin, Hansen), 50. Tolčinskij (Vey), 59. M. Robinson (Hansen)

14.11.2018
13:30 Novosibirsk - Kunlun
2:4 (1:1, 1:0, 0:3)
Góly: 2. Kazakov (Sajustov), 38. Brulé – 17. Latta (Mertl, Viklund), 51. Bartulis (Yip), 52. Fontain (Mertl), 60. Latta
14:30 Astana - Chabarovsk
5:6 (3:4, 1:2, 1:0)
Góly: 5. A. Petersson (Cormier), 16. A. Petersson (H. Karlsson), 20. Michajlis (Dietz, H. Karlsson), 30. R. Starčenko, 44. Cormier (Makljukov, Dallman) – 10. Vj. Ušenin (Korjagin, Vj. Ušenin), 14. Rudenkov, 15. Gorškov (Vj. Ušenin, Vl. Ušenin), 17. Železkov (Veličkin), 22. Rasskazov, 31. A. Lazarev
3:0 (1:0, 2:0, -:-)
Góly: 8. Jensen Aabo (Mäki), 32. Jensen Aabo (O'Neill), 35. Kivistö (Lepistö, Manninen)
17:30 Petrohrad - Vladivosto.
2:1 (0:1, -:-, -:-)
Góly: 27. Rundblad (Prochorkin, N. Gusev), 31. Prochorkin (Tokranov) – 8. Glazačev (Serebrjakov, A. Strelcov)
17:30 Soči - Jaroslavľ
1:2 (0:1, 1:1, -:-)
Góly: 24. Polunin (O'Dell, J. Alexandrov) – 5. Nakládal (Kajumov), 25. Apalkov (Averin)
17:30 Spartak - Jekaterinbur.
1:3 (0:1, -:-, -:-)
Góly: 30. Zubov (Daugavinš) – 9. Sexton (Paré), 29. A. Garejev (Trjamkin), 32. Sexton
17:30 Víťaz - Čeľabinsk
Góly: 40. Kokarev (A. Sjomin, Hrivík) – 20. Kravcov (Glinkin, Polygalov), 32. Stoa (Thomas)