Článok

CHL: Banská Bystrica dostala na ľade majstra tenisového kanára + video

Marián Masaryk | 09.09.2018
Úradujúci slovenský majster odohral v nedeľu štvrtý zápas piatej sezóny Hokejovej ligy majstrov. Odveta s obhajcom titulu však dopadla ešte horšia ako prvý duel s Jyväskylä. Banská Bystrica prehrala 0:6.

JYP Jyväskylä – Banská Bystrica 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)

Góly: 2. Immonen (Kalteva, Hytönen)(PP), 21. J. Jokinen, 24. Tomášek (M. Jokinen), 29. Perrin (Hytönen, Immonen)(PP), 48. Tomášek (Turkulainen, Rooba)(PP), 60. Tuppurainen (Immonen, Ikonen)(PP)
Strely: 26-28, Trestné minúty: 10-55

Jyväskylä, ktorého v minulom kole zahanbila Plzeň (2:6), malo skvelý vstup do zápasu. Po 80 sekundách získalo prvú presilovku, ktorú za osem sekúnd premenil na otvárací gól Jarkko Immonen. V druhej tretine inkasovali Bystričania až trikrát za osem minút. Jaakko Jokinen v 21., David Tomášek v 23. a Éric Perrin v 29. minúte v presilovej hre zvýšili náskok JYP už na 4:0. Tomášek s Janim Tuppurainenom pridali v tretej tretine ďalšie dva presilovkové góly a prikrášlili skóre na konečných 6:0. Samuel Baroš inkasoval všetky góly z 26 striel, kým Eetu Laurikainen vychytal čisté konto s 28 zákrokmi. Pripomeňme, že doma Bystrica podľahla JYP 1:6.

Zostava B. Bystrice: Baroš (Gajan) – Marshall, Mihálik, Kubka, Miller, Sloboda, Biro, Košecký – Asselin, Faille, Tamáši – Sýkora, Higgs, Surový – Giľák, Šťastný, Varga – Gabor, Češík, Belluš – Kabáč

Zostava JYP: Laurikainen (Voutilainen) – Kalteva, Honka, Ikonen, J. Jokinen, Kuukka, Vainio, Allén – Tuppurainen, Immonen, Perrin – Ratinen, Hytönen, Louhivaara – Turkulainen, Tomášek, M. Jokinen – Kolehmainen, Lahti, Rooba – Saari

Piaty zápas v základnej skupine H odohrajú Bystričania až 9. októpbra v Plzni. Po štyroch dueloch sú v tabuľke poslední s tromi bodmi, Plzeň je stále bez straty bodu prvá.

SLOVÁCI V LIGE MAJSTROV

V ôsmich piatkových zápasoch tretieho kola CHL bodovalo viacero Slovákov. Michel Miklík skóroval v druhom zápase po sebe, pričom tentoraz rozhodol o výhre Rouenu 2:0 nad Hradcom Králové.

Michal Krištof si pripísal už siedmy bod v tejto sezóne LM (2+5), keď asistoval pri prehre Kärpätu 3:4 v Norimbergu. Slovenský mladík vedie bodovanie fínskeho tímu po štyroch dueloch v skupine.

Marek Viedenský i Vladimír Dravecký nazbierali v predošlom zápase po dva body. Tentoraz Dravecký asistoval Viedenskému na druhý gól Třinca, ktorý zaistil tímu bod pri prehre 2:3 po predĺžení na ľade Tappary Tampere.

3:4 (0:0, 0:2, 3:2)
Góly: 50. E. Galimov (Padakin, Bryncev), 54. Jo. Nättinen (Puustinen, Polášek), 60. Jo. Nättinen (Ruohomaa, Puustinen) – 25. Meija (Videll), 36. Clark (McMillan), 45. Meija (Džerinš, Gegeris), 50. Marenis (Myttynen)
17:00 N. Novgorod - CSKA
0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Góly: 4. Andronov (Kalinin, Hansen), 50. Tolčinskij (Vey), 59. M. Robinson (Hansen)

14.11.2018
13:30 Novosibirsk - Kunlun
2:4 (1:1, 1:0, 0:3)
Góly: 2. Kazakov (Sajustov), 38. Brulé – 17. Latta (Mertl, Viklund), 51. Bartulis (Yip), 52. Fontain (Mertl), 60. Latta
14:30 Astana - Chabarovsk
5:6 (3:4, 1:2, 1:0)
Góly: 5. A. Petersson (Cormier), 16. A. Petersson (H. Karlsson), 20. Michajlis (Dietz, H. Karlsson), 30. R. Starčenko, 44. Cormier (Makljukov, Dallman) – 10. Vj. Ušenin (Korjagin, Vj. Ušenin), 14. Rudenkov, 15. Gorškov (Vj. Ušenin, Vl. Ušenin), 17. Železkov (Veličkin), 22. Rasskazov, 31. A. Lazarev
17:30 Omsk - D. Moskva
0:1 (0:1, -:-, -:-)
Góly: 20. Kagarlickij (Hietanen, I. Makarov)
17:30 Minsk - Magnitogorsk
0:0 (0:0, -:-, -:-)