Video

Posledný jesenný de? priniesol v KHL tri jedinečné hetriky + video

Autor: Marián Masaryk  /   21. decembra 2018

Štvrtok 20. december bol oficiálne posledným jesenným d?om tohto roka. Priniesol aj bohatý program zápasov v KHL, ktorý ozdobili traja hráči hetrikmi. Dva z nich boli čisté a dva tiež zahŕ?ali víťazný gól.

Hviezda Viťazu s prvým hetrikom v KHL

Tridsaťštyriročný ruský kanonier Alexander Siomin zaznamenal prvý hetrik v KHL, ktorým zariadil domáci triumf Viťazu Moskovská oblasť 3:2 nad Soči. Strelil tri góly po sebe, po jednom v každej tretine, aby vybudoval náskok 3:0. Posledné dva, vrátane víťazného, padli v presilovkách. V 36 zápasoch sezóny nazbieral 31 bodov (16+15). Prvého hetriku sa dočkal v jeho 175. dueli KHL.

Útočník Rigy sám porazil Petrohrad

Tridsaťtriročný švédsky útočník Linus Videll sám zariadil výhru Rigy 3:2 po predĺžení v Petrohrade. Už po 71 sekundách otvoril skóre duelu, v 25. minúte vyrovnával stav na 2:2 v presilovke a v závere druhej minúty predĺženia strelil víťazný gól. S 35 bodmi (18+17) v 34 zápasoch sezóny je siedmym najproduktívnejším hráčom KHL. S 18 gólmi je tretí.

Michejev je už bodový líder Omska

Dvadsaťštyriročný ruský útočník Iľja Michejev zaznamenal čistý hetrik, ktorým upravil výsledok domáceho zápasu Omska proti Čerepovcu na konečných 7:3. Potreboval na? iba 4 minúty a 22 sekúnd v záverečnej päťminútovke duelu. Prvý pritom strelil v oslabení, druhý v presilovke a tretí pri hre piatich proti piatim. S 33 bodmi (16+17) v 41 zápasoch sezóny sa dostal na čelo tímovej produktivity. Je aj najlepším strelcom Avangardu.

Ktorý hetrik, prípadne gól sa vám páčil najviac?