Slovan zdolal Torpedo po nájazdoch a ukončil dlhú sériu prehier! + video

Autor: Marián Masaryk  /   26. decembra 2018

Slovan Bratislava to dokázal. Po dlhých 13 zápasoch sa mohol opäť tešiť z výhry, keď zdolal Nižný Novgorod 5:4 po samostatných nájazdoch. Po dvoch tretinách pritom prehrával 1:3.

SLOVAN BRATISLAVA – Torpedo Nižný Novgorod 5:4 SN (1:0, 0:3, 3:1, 0:0, 1:0)

Góly: 8. M. Sloboda (Jánošík), 47. Chipchura (Lamper), 51. Rau (Taffe), 57. Klok (Lamper, Chipchura), rozh. SN Červený – 25. Orlov, 28. Calof (Šenfeld, Orlov), 37. Sabolič (Aliajev, Korobov), 59. Orlov (Calof, Šenfeld)
Strely: 41-30 (11-7, 14-11, 12-6, 4-6), Trestné minúty: - (4-4, 0-2, 4-0, 0-0)
Brankári: Štěpánek – Kostin

Slovanu už bez Michala ?epíka vyšla prvá tretina, v ktorej sa ujal vedenia. Postaral sa o to Marek Sloboda, ktorý po rýchlom prieniku prekvapil Denisa Kostina strelou z ľavého kruhu. Domáci boli strelecky aktívnejší, čo platilo aj v druhej tretine. V nej však dávali góly len hráči Torpeda. Od 25. do 37. minúty otočili stav z 0:1 na 3:1 Michail Orlov, Andrew Calof a Robert Sabolič. Posledný skóroval pri avizovanej presilovke hostí. V tretej tretine sa Slovan vzchopil a troma gólmi za 10 minút. strhol vedenie na svoju stranu. Kyle Chipchura, Chad Rau a Lukáš Klok predviedli skvelý obrat, ale Orlov druhým gólom v zápase vynútil predĺženie 79 sekúnd pred koncom duelu.

Torpedo dohrávalo v úvode predĺženia presilovku zo záveru tretej tretiny, ale nevyužilo ju. V posledných sekundách nadstaveného času zachránil Slovan Štěpánek, ktorý vychytal Holma v samostatnom úniku efektným zákrokom. Českého brankára, ktorý predviedol 26 zákrokov, prekonal v nájazdoch iba Denis Paršin, kým z domácich hráčov uspeli Žiga Jeglič a Rudolf Červený. Ten rozhodol o triumfe Slovana 5:4 a ukončení 13-zápasovej série prehier. Kostin opustil duel s 37 zákrokmi a Torpedo s piatou prehrou v sérii.

Tretí zápas z aktuálnej domácej série odohrá Slovan v piatok proti Nižnekamsku.

Zostava SLOVANA: Štěpánek (Čiliak) – Švarný, Sersen (C), Grman, Klok, Jánošík, Meszároš (A), Bačík – Rau, Taffe (A), Bailey – Lunter, Sukeľ, Červený – Lamper, Hrnka, Buc – Jeglič, Chipchura, Sloboda – Baranov

Zostava Torpeda: Kostin (Tichomirov) – Orlov, Barancev (A), Ogijenko, Holm, Korobov, Aljajev, Rodionyčev – Varnakov (C), Galuzin (A), Paršin – Calof, Miele, Šenfeld – Žafiarov, Siomin, Sabolič – Veriajev, Iľjin, Urakov – Smolin