Petrohrad vyrovnal sériu s CSKA, ktorému neuznali gól + video

Autor: Marián Masaryk  /   03. apríla 2019

Finále Západnej konferencie sa začína od nuly. Petrohrad vyhral aj druhý domáci zápas proti CSKA Moskva a vyrovnal stav série rivalov na 2-2. Mohol pritom prehrávať 0:2, ale hosťom neuznali gól.

Nikita Gusev a Sergej Plotnikov zaznamenali po góle a asistencii, Igor Šesťorkin predviedol 19 zákrokov a SKA zvíťazilo vo štvrtom zápase série doma nad CSKA 3:1. Plotnikov pritom skóroval len 50 sekúnd po víťaznom presilovkovom góle Guseva v úvode tretej tretiny. Nikolaj Prochorkin vyrovnával stav na 1:1 v druhej tretine. Hostí poslal do vedenia v 14. minúte Michail Naumenkov a Michail Grigorenko zvýšil náskok CSKA o štyri minúty neskôr, ale jeho gól rozhodcovia neuznali. Iľja Sorokin a Lars Johansson, ktorý za neho zaskočil na 11 minút, čelili dokopy 23 strelám.

Góly zápasu:

Dôležitý piaty zápas série sa odohrá v piatok v Moskve. Jeho víťaz bude krok od finále Gagarinovho pohára. Petrohrad už druhýkrát v tomto play-off vyrovnal stav série z 0-2 na 2-2. Dokázal to aj v prvom kole proti Spartaku Moskva, keď prehral oba domáce duely.