Príprava na MS 2019: Slováci prehrali na nulu s úradujúcimi majstrami + video

Autor: Marián Masaryk  /   04. apríla 2019

Slovenská hokejová reprezentácia začala vo štvrtok v Topoľčanoch prípravu na tohtoročný domáci svetový šampionát, ktorý sa začne zhruba o mesiac. V prvom zápase proti úradujúcim dvojnásobným majstrom sveta zo Švédska prehrala 0:4.

SLOVENSKO – Švédsko 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Góly: 4. Zaar (Bristedt, Arnesson), 30. Svedberg (Kellman), 37. Holm (Boqvist)(PP), 58. Bristedt (Brithén)(PP)
Strely: 24-32 (8-11, 6-14, 10-7), Trestné minúty: 8-4 (0-2, 4-0, 4-2), Brankári: Hudáček - Enroth

Slováci nehrali v úvodnom prípravnom zápase zle, ale svoje šance nepremenili a obhajcovia zlatých medailí potvrdili svoju kvalitu. Už vo štvrtej minúte ich poslal do vedenia Daniel Zaar. Domáci potom premárnili niekoľko príležitostí, a tak v druhej tretine zvýšili náskok Švédska Viktor Svedberg a Denis Rasmussen v presilovej hre. Skóre uzavrel v ďalšej početnej výhode Leon Bristedt. Jhonas Enroth vychytal nulu s 24 zákrokmi a viackrát podržal svoj tím. Július Hudáček čelil 32 strelám.

Zostava Slovenska: Hudáček (Košarišťan) – Sersen, Grman, Trška, Chovan, Rosandič, Štajnoch, Jánošík – Puliš, Sukeľ, Tybor – Nagy, Gríger, Bakoš – Liška, Cingeľ, Kudrna – Mikúš, Buc, Paulovič

Zostava Švédska: Enroth (Ersson) – Holm, Bengtsson, Svedberg, Bertilsson, Andersson, Arnesson – Boqvist, Lander, Strömwall – Bristedt, Brithén, Zaar – Elvenes, Rasmussen, Sandin – Mastomäki, Kellman, Brodecki