CSKA vyhralo sériu rivalov a tretíkrát zabojuje o Gagarinov pohár! + video

Autor: Marián Masaryk  /   09. apríla 2019

V utorok večer vyvrcholilo finále Západnej konferencie aj celé tretie kolo tohtoročného play-off rozhodujúcim siedmym zápasom série medzi armádnymi rivalmi. Domáce CSKA Moskva v ?om zdolalo Petrohrad 3:1 a vo finále Gagarinovho pohára sa stretne s Omskom.

Kirill Kaprizov poslal CSKA do vedenia 1:0 v samom závere prvej tretiny, ale nestihol to pred sirénou, a tak sa diváci tešili predčasne. V druhej tretine však domáci udreli dvakrát za dve a pol minúty. Linden Vey otvoril skóre v presilovke a Anton Slepyšev pridal zakrátko druhý gól CSKA. O ďalšie dve minúty už bol stav 2:1, keď kontaktný gól Petrohradu strelil krkolomným spôsobom Sergej Plotnikov. Iľja Sorokin však viackrát už neinkasoval a pri svojej 150. výhre v KHL urobil 17 zákrokov. Igor Šesťorkin inkasoval dvakrát z 24 striel, keďže Michail Grigorenko spečatil triumf CSKA gólom do prázdnej brány dve sekundy pred koncom. Nikita Gusev asistoval pri jedinom góle SKA a dosiahol métu 400 bodov v KHL.

Góly zápasu č. 7:

Aj viacerí ďalší hráči z oboch tímov dosiahli v zápase míľniky. Z tímu CSKA to bol iba Anton Slepyšev (50. duel v play-off), kým z Petrohradu Pavel Daciuk (200. duel v KHL), Arťom Zub (250. duel v KHL), Anton Belov (550. duel v KHL) a Jevgenij Ketov, ktorý absolvoval 600. zápase v lige.

V roku 2015 Petrohrad vyhral sedemzápasovú sériu s CSKA a dokráčal až k titulu. Moskovský tím na tretí pokus zvíťazil v zápase číslo 7 a zahrá si v treťom finále. V roku 2016 v ?om podľahol Magnitke, vlani Kazani. Omsk bude vo finále druhýkrát po roku 2012, keď podľahol Dynamu Moskva. Je teda isté, že spoznáme nového šampióna. Veľké finále sa začína v sobotu v Moskve.