Správy

Brankár a útočník Ufy hviezdami 3. kola play-off

Autor: Marián Masaryk  /   10. apríla 2019

Špeciálna komisia Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) v stredu na oficiálnom webe zverejnila mená troch najlepších hráčov tretieho kola tohtoročného play-off. Dvaja sú z Ufy, ktorá nepostúpila do finále Gagarinovho pohára.

HVIEZDY 3. KOLA PLAY-OFF:

Najlepší útočník: Teemu Hartikainen (Ufa)

Fínsky center bodoval v piatich zo šiestich zápasov série proti Omsku (2-4). Strelil v nich dva góly a pridal päť asistencií. Zaznamenal aj tri plusové body, 15 striel na bránu, 13 bodyčekov a štyri bloky. S 21 bodmi (8+13) vedie produktivitu tohto play-off, pričom z finalistov je k nemu najbližšie Taylor Beck z Omska (18 bodov).

Najlepší brankár: Juha Metsola (Ufa)

Hartikainenov krajan zastavil 265 z 280 striel v sérii proti Omsku. Zaznamenal v nej úspešnosť zákrokov 96,64 % a priemer 2,05 inkasovaného gólu. Ťahal sériu 161 minút a 40 sekúnd bez inkasovania, ktorá je jeho najdlhšou v play-off v kariére a je aj celkovo najdlhšou v tomto play-off. Zaradil sa na tretie miesto historického poradia so 654 zákrokmi v jednom play-off (17 duelov). Rekord je 671, ale bol dosiahnutý v 20 (Gelašvili, 2011), resp. 25 zápasoch (Garnett, 2013).

Najlepší obranca: Nikita Nesterov (CSKA)

Ruský zadák si pripísal dve asistencie, po jednej v prvých dvoch zápasoch série proti Petrohradu (4-3). Nazbieral aj štyri plusové body a sedem striel na bránu. Priemerne odohral v sérii 23 minút a 17 sekúnd na zápas. Je druhým najproduktívnejším obrancom tohto play-off (2+8) po Codym Fransonovi z Omska (3+13), s ktorým sa stretne vo finále.