CSKA vyhralo druhý zápas finále na nulu a priblížilo sa k titulu + video

Autor: Marián Masaryk  /   15. apríla 2019

V pondelok pokračovalo tohtoročné finále Gagarinovho pohára druhým zápasom v Moskve. Domáce CSKA opäť zvíťazilo, pričom tentoraz neinkasovalo ani raz. Po výhre 3:0 sa priblížilo ku svojmu prvému titulu.

CSKA Moskva – Avangard Omsk 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)

Góly: 54. Okulov (Šalunov), 59. Grigorenko (Kaprizov)(EN), 60. Andronov (Robinson)(EN)
Strely: 23-27 (5-6, 4-14, 14-7), Trestné minúty: 4-0 (2-0, 2-0, 0-0)
Brankári: Sorokin – Bobkov

Iľja Sorokin zastavil všetkých 27 striel, 14 z nich v druhej tretine, aby so svojím štvrtým čistým kontom v tomto play-off doviedol CSKA Moskva k domácej výhre 3:0 a vedeniu 2-0 na zápasy vo finálovej sérii. Omsk bol v prvých dvoch tretinách aktívnejší, ale v tretej už prebral iniciatívu moskovský klub. Víťazný gól strelil aj s dávkou šťastia Konstantin Okulov v 54. minúte duelu. Bol to jediný gól, ktorý Igor Bobkov inkasoval z 23 striel. Michail Grigorenko a Sergej Andronov totiž trafili v závere už prázdnu bránu hostí. CSKA nehralo v zápase ani jednu presilovku, kým Avangard obe svoje nevyužil. Grigorenko stanovil nový rekord s troma gólmi do prázdnej brány v jednom play-off KHL.

Telegin premárnil čistú šancu na otvárací gól:

Šťastný víťazný gól Okulova:

Tretí zápas série sa odohrá v stredu v Balašiche, prechodnom domove Omska. V doterajších desiatich finále Gagarinovho pohára až deväťkrát víťaz zápasu číslo dva získal titul. Zatiaľ všetci piati finalisti, ktorí viedli vo finálovej sérii 2-0 na zápasy, dokráčali až ku trofeji.

Zostava CSKA: Sorokin (Johansson) – Blažijevskij, Nesterov, Dahlbeck, Robinson, Naumenkov, Marčenko, Romanov – Slepyšev, Vey, Grigorenko – Andronov, Karnauchov, Kalinin – Okulov, Šalunov, Mamin – Telegin, Rtiščev, Svetlakov – Kaprizov

Zostava Omska: Bobkov (Nalimov) – Pokka, Jemelin, Franson, Medvedev, Bondarev, Čudinov, Pivcakin – Zernov, Širokov, Michejev – Desharnais, Stålberg, Beck – Košelev, Šumakov, Semionov – Manukian, Fisenko, Stas – Jaremčuk