Reprezentácia

Slováci s prvou výhrou v príprave. Rakúšanom strelili päť gólov + video

Autor: Marián Masaryk  /   19. apríla 2019

Slovenskí hokejisti odohrali v piatok v rámci prípravy pred domácimi MS 2019 prvý z dvojice zápasov za dva dni proti Rakúšanom. V Salzburgu ich zdolali vysoko 5:1 a ukončil sériu troch prehier.

Rakúsko – SLOVENSKO 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)

Góly: 19. Ganahl – 3. Studenič (Bakoš)(PP), 14. Nagy, 23. Buc (Sersen), 26. Liška (Bakoš, Sukeľ), 47. Štajnoch (Grman, Buc)
Strely: 13-42 (5-19, 4-15, 4-8), Trestné minúty: 8-35 (6-4, 2-2, 0-29), Brankári: Herzog – Godla

Slováci v zápase dominovali a už v prvej tretine zasypali rakúskeho brankára Lukasa Herzoga 19 strelami. Marián Studenič v presilovej hre a Ladislav Nagy vybudovali náskok 2:0, ktorý skresal v závere úvodnej tretiny Manuel Ganahl. Bol to jediný gól, ktorý inkasoval Denis Godla. Z jeho spoluhráčov pridali ďalšie góly Dávid Buc, Adam Liška a Martin Štajnoch, ktorí upravili skóre na 5:1. Duel nedohral Michal Čajkovský, ktorý dostal vyšší aj osobný trest za hrubosť (5+20) v 56. minúte. Slováci strelili vo štvrtom zápase prípravy päť gólov, pričom v predošlých troch skórovali dokopy len dvakrát. Zaznamenali piaty triumf nad Rakúšanmi v sérii. Godla pri ?om čelil iba 13 strelám, kým Herzog opustil zápas s 37 zákrokmi.

Piaty prípravný zápas bude odveta s Rakúšanmi a odohrá sa už v sobotu v Innsburcku.

Zostava Rakúska: Herzog – Lindner, Maier, Payr, Schlacher, Jakubitzka, Kirchschläger, Matzka, Vallant – Ganahl, Baumgartner, Ulmer – Zwerger, Haudum, Hofer – Cijan, Komarek, Gaffal – Antonitsch, Maxa, Pöschmann

Zostava SR: Godla – Čajkovský, Štajnoch, Feherváry, Ďaloga, Koch, Sersen, Rosandič, Grman – Nagy, Špirko, Puliš – Chovan, Kytnár, Studenič – Bondra, Buc, Svitana – Liška, Sukeľ, Bakoš