Reprezentácia

Česi zdolali Slovákov vďaka dvom gólom posily z NHL + video (príprava)

Autor: Marián Masaryk  /   26. apríla 2019

Slovenskí hokejisti odštartovali v piatok záverečnú fázu prípravy na domáce MS 2019. V Trenčíne privítali Čechov, s ktorými odohrajú dva zápasy za dva dni. V tom prvom mu však podľahli 1:3.

SLOVENSKO – Česko 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Góly: 20. Pánik (Nagy) – 1. Chytil (Červený), 24. Chytil (Tomášek), 54. Kubalík (Kudrátek, ?epík)(PP)
Strely: 23-28 (7-11, 7-13, 9-4), Trestné minúty: 6-8 (2-4, 2-2, 2-2), Brankári: Hudáček – Kovář

Oba tímy nastúpili aj s niektorými posilami z NHL, pričom práve tie sa postarali o väčšinu gólov. Útočník New Yorku Rangers Filip Chytil otvoril skóre duelu už v 51. sekunde a Júliusa Hudáčka prekonal druhýkrát v 24. minúte, keď posielal Česko do vedenia 2:1. Medzitým, 39 sekúnd pred koncom prvej tretiny, vyrovnal stav na 1:1 útočník Arizony Coyotes Richard Pánik. Jakuba Kovářa oklamal šikovným zakončením zblízka. Česi boli strelecky aktívnejší v prvých dvoch tretinách, ale v tretej ich domáci hráči prestrieľali pomerom 9:4. Napriek tomu strelili aj tretí gól, o ktorý sa postaral v 54. minúte v presilovej hre Dominik Kubalík. Slováci to v závere skúsili bez brankára a Tatar bol v posledných sekundách veľmi blízko ku gólu, ale skóre sa už nezmenilo. Kovář prispel k výhre 22 zákrokmi, kým Hudáček čelil dokopy 28 strelám.

Pánikov vyrovnávajúci gól:

Slovensko odohrá odvetu s Českom už v sobotu v Nitre. Aktuálne proti nemu ťahá sériu troch prehier. Po dvoch triumfoch nad Rakúskom si pripísalo v poradí štvrtú prehru v tohtoročnej príprave na svetový šampionát.

Zostava SR: Hudáček (Godla) – Sekera, Štajnoch, Fehérváry, Jaroš, Koch, Ďaloga, Rosandič, Grman – Tatar, Nagy, Pánik – Studenič , Sukeľ, Lantoši – Liška, Kytnár, Puliš – Luntner, Zigo, Buček

Zostava Česka: Kovář (Bartošák) – Polášek, Jeřábek, Jordán, Pavlík, Krejčík, Kundrátek, Moravčík, Sklenička – Zaťovič, Fořt, Sekáč – Červený, Chytil, Tomášek – Zohorna T., Zohorna R., Zohorna H. – Kubalík, Hanzl, ?epík – Rousek