Slováci v KHL

Prví dvaja Slováci majú za sebou otvorenie sezóny

03. septembra 2019

Kontinentálna hokejová liga odštartovala sezónu 2019/20 v nedeľu jedným duelom. Prvá väčšia várka zápasov prišla na rad v pondelok, kedy boli v akcii aj prví Slováci.

Z víťazstva moskovského Dynama 3:2 nad Nižným Novgorodom sa tešil obranca Michal Čajkovský, ktorý odohral 19 minút a prezentoval sa štyrmi strelami na bránu, ako aj jedným blokom.

Nebodoval ani útočník Adam Liška, ktorého Čerepovec podľahol 2:3 po predĺžení Jekaterinburgu. Niekdajší hráč bratislavského Slovana strávil na ľade 15 a štvrť minúty a na bránu vyslal jednu strelu.

Výsledky - 02.09.2019

Riga - Spartak 2:1 pp (1:0, 0:1, 0:0, 1:0)
Góly: 12. Berglund (Marshall, Ullström), 61. Ashton (Marshall, Darzinš) – 32. Karsums (Daugavinš, R. Hanzl)

D. Moskva - N. Novgorod 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
Góly: 3. Šipačov, 6. A. Petersson (Šipačov, Hietanen), 30. V. Kuljomin – 3. Schroeder (Q. Howden, Žafjarov), 52. Ch. Genoway (Žafjarov)

Minsk - Nižnekamsk 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
Góly: 25. Pulkkinen (Shore), 37. Gragnani (Shore) – 7. Porjadin (S. Zacharčuk, White), 35. S. Zacharčuk (Šaripzjanov, Chafizov), 49. Bryncev (Avcin, P. Kulikov), 60. Denis Kazionov (P. Kulikov)

Jekaterinburg - Čerepovec 3:2 pp (0:1, 1:1, 1:0, 1:0)
Góly: 24. Holland (Chripunov), 47. D. Bodrov (Macek), 62. Litovčenko – 5. J. Bodrov (Morozov, A. Alexejev), 21. Geraskin (Vovčenko, Trubačjov)

Magnitogorsk - Petrohrad 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Góly: 30. Kozun (O'Dell) – 20. Rundblad (S. Plotnikov), 38. Jakupov (Rundblad), 59. Tkačov (Zub)

Čeľabinsk - Víťaz 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Góly: 12. Karpuchin (An. Popov), 28. Sedlák (Calof) – 3. Mojsejev (Jeřábek), 28. A. Sjomin (Makejev), 42. P. Černov (A. Sjomin), 49. Grebenščikov (Laričev)