Slováci v KHL

Liška strelil prvý gól, Čajkovský ku gólu pridal aj asistenciu

07. septembra 2019

V piatok sa v Kontinentálnej hokejovej lige slovenským hokejistom podarilo zviditeľniť. Dvaja sa dokonca zapísali do streleckej listiny.

Útočník Adam Liška, si otvoril svoj strelecký účet, keď jedným gólom prispel k výhre Čerepovca 5:1 na ľade Omska. V zápase odohral 19 minút a prezentoval sa dvoma strelami na bránu.

Obranca Michal Čajkovský tiež pomohol gólom k výhre svojho tímu. Ešte predtým, ako sa z neho tešil, si však pripísal aj asistenciu. V akcii strávil 23 a pol minúty. Dynamo v moskovskom derby zdolalo Spartak 3:2 po predĺžení. Víťazný gól, svoj druhý v zápase, strelil Hietanen.

Výsledky - 06.09.2019:

Soči - Minsk 5:4 (1:1, 2:2, 2:1)
Góly: 9. Šmeljov (J. Alexandrov, Strömwall), 25. Šmeljov (Gordejev, Strömwall), 36. Ellis (R. Rosén), 46. Kaletnik (Nazarevič, Tomilin), 51. Archipov (Točickij, Strömwall) – 4. An. Stepanov (Martynov, Shore), 25. Jevenko (Pulkkinen, Martynov), 28. Paré (Jevenko, A. Kosticyn), 47. Pulkkinen (Martynov, Shore)

D. Moskva - Spartak 3:2 PP (1:1, 0:0, 1:1, 1:0)
Góly: 17. Hietanen (Jaškin, Čajkovský), 54. Čajkovský (A. Petersson), 62. Hietanen (Šipačov) – 12. Rylov (Hersley), 55. Hersley (Karsums, R. Hanzl)

CSKA - Nižnekamsk 3:2 PP (1:0, 1:2, 0:0, 1:0)
Góly: 8. Slepyšev (Čmychov, Svetlakov), 36. Vey (Grigorenko, Kaprizov), 65. Kalinin (Al. Popov) – 24. Porjadin, 39. Porjadin (White)

Omsk - Čerepovec 1:5 (1:0, 0:3, 0:2)
Góly: 2. K. Semjonov (Šumakov, Beck) – 23. Liška (Jakimov), 35. Provolnev, 37. Kudako (J. Jakovlev, Geraskin), 51. Morozov (Markovin), 53. Nikolišin (A. Galimov)

Jaroslavľ - N. Novgorod 3:4 (1:0, 1:4, 1:0)
Góly: 15. Kajumov (Kovalenko), 24. Rattie (J. Averin, Čerepanov), 41. Kajumov (Nakládal, Lander) – 29. Gončaruk (Urakov, Belevič), 32. Barancev (D. Iljin, Bočarov), 34. Aljajev (Varnakov, Q. Howden), 40. Žafjarov (Varnakov, Szczechura)

Magnitogorsk - Víťaz 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Góly: 9. Grebenščikov (Jo. Nättinen, Jormakka), 58. A. Sjomin

Jekaterinburg - Petrohrad 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)
Góly: 27. Macek (Gurkin), 35. Mozer (Chripunov), 38. Obidin (A. Garejev), 55. Alexej Vasilevskij (Dawes, Obidin), 60. Macek – 35. Ketov (Zemčonok), 48. Zub (Dyblenko)