Slováci v KHL

Jekaterinburg prvýkrát prehral, Slováci nebodovali

22. septembra 2019

V sobotu sa v KHL odohralo sedem zápasov, v ktorých sme videli v akcii aj slovenských hráčov. Ani jeden sa však bodovo nepresadil.

Obranca Michal Čajkovský zaznamenal plusový bod počas 19 minút a 43 sekúnd, ktoré strávil v akcii. Jeho Dynamo porazilo Rigu 4:1. Z výhry Vladivostoku 2:1 nad Soči, o ktorej rozhodol v predĺžení Glazačov, sa tešil aj Martin Bakoš. Slovenský útočník si počas 18 minút na ľade pripísal mínusový bod a dve strely na bránu. Pri prehre Čerepovca 2:4 s Nižným Novgorodom bol aj útočník Adam Liška, ktorý odohral 18 minút a bránu súpera ohrozil trikrát.

Sobota priniesla koniec úctyhodnej série Jekaterinburgu, ktorý vstúpil do ročníka ôsmimi výhrami po sebe. Sériu mu ukončil moskovský Spartak, ktorý si triumfom 4:2 ukončil vlastnú, trojzápasovú sériu prehier.

Výsledky - 21.09.2019:

D. Moskva - Riga 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Góly: 40. A. Petersson (Šipačov, Mironov), 40. Ljamin (J. Zajcev, Šipačov), 57. A. Petersson, 59. Jaškin (Šipačov) – 59. Ališauskas

Minsk - Jokerit 5:0 (0:0, 3:0, 2:0)
Góly: 27. Gotovec, 32. Pulkkinen (Derjabin, Ďukov), 39. A. Kosticyn (Prince), 42. Feoktistov (Kitarov, Ďukov), 55. Pulkkinen (Kogaljov, Shore)

Soči - Vladivostok 1:2 PP (1:0, 0:1, 0:0, 0:1)
Góly: 4. Šmeljov (Collins, Lugin) – 22. V. Butuzov (Ibatullin, J. Petrov), 62. Glazačev

Čerepovec - N. Novgorod 2:4 (1:3, 0:1, 1:0)
Góly: 12. A. Alexejev (Nikolišin), 57. Kodola (Chochlov, Markovin) – 2. Bočarov, 16. Q. Howden (Szczechura, Orlov), 18. Schroeder (Žafjarov), 40. Schroeder (Ch. Genoway, Szczechura)

Magnitogorsk - Kaza? 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Góly: 4. Loktionov (Paršin) – 22. Wikstrand (Azevedo, Ožiganov), 44. Cormier (Wikstrand, K. Petrov)

Jekaterinburg - Spartak 2:4 (1:1, 1:3, 0:0)
Góly: 15. Platt (Sexton, Holland), 27. Holland (Macek) – 20. Fjodorov (Gončarov, Chochlačov), 21. Ju?kov (D. Višnevskij, Gončarov), 21. Rylov (Chochlačov, Fjodorov), 35. Gončarov

Ufa - Nižnekamsk 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Góly: 42. Omark (M. Majorov, Sošnikov), 45. M. Majorov (Ar. Sergejev, Kadejkin)