Bondra strelil svoj prvý gól v KHL, Tarasov štvorgólový

21. októbra 2019

V prvých dvoch pondelkových zápasoch KHL si zahrali aj dvaja Slováci. A obaja sa tešili z výhier.

V prvom zápase d?a sa z výhry moskovského Dynama 5:1 nad Chabarovskom tešil obranca Michal Čajkovský, ktorý odohral 20 minút a 22 sekúnd bez bodového zisku. Pripísal si jednu strelu. Z jeho spoluhráčov žiaril Daniil Tarasov, ktorý strelil štyri góly. Štyri asistencie nazbierali Šipačov a Jaškin. Po prvýkrát za 35 rokov dokázal aspo? jeden hráč Dynama zaznamenal v jednom zápase štyri góly alebo štyri asistencie.

Z výhry sa tešil aj Dávid Bondra, ktorý vo svojom ôsmom zápase v KHL dosiahol svoj prvý bod kariéry – gól. Pomohol ním Kunlunu k výhre 3:2 nad Soči. V akcii strávil necelých 14 minút a pripísal si aj dve strely na bránu.

Výsledky - 21.10.2019:

CSKA - N. Novgorod 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)
Góly: 3. Nesterov (Grigorenko, Mamin), 20. Vey (M. Robinson), 30. Sekáč (Grigorenko, Vey), 53. Nesterov (Vey, Grigorenko), 60. Okulov – 43. Szczechura (Bočarov), 46. Mišarin (Varnakov)

Jaroslavľ - Čeľabinsk 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Góly: 30. Denisenko (Apalkov, Afanasjev) – 23. Kalinin (Virtanen), 25. Kalinin (Virtanen, Kručinin)

Jekaterinburg - Kaza? 1:6 (0:2, 1:1, 0:3)
Góly: 21. Trjamkin – 5. O. Li (Osnovin, M. Gluchov), 9. Zaripov, 27. Azevedo (Wikstrand, K. Petrov), 48. E. Galimov (Pedan), 54. Galijev (Jarullin, Zaripov), 56. Wikstrand (Azevedo, Frattin)

Kunlun - Soči 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
Góly: 18. Bondra (Miller, Šustr), 20. T. Murphy (Brulé, D. Osipov), 25. Brulé (Yip, Miller) – 3. Tomilin (Archipov, Mosaljov), 50. Starkov (Ellis, Strömwall)

Chabarovsk - D. Moskva 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)
Góly: 45. H. Zohorna (Jordán, Fajzullin) – 7. Tarasov (Šipačov, Jaškin), 25. Tarasov (Grigorjev, Šipačov), 29. Afinogenov (Volkov), 40. Tarasov (Jaškin, Šipačov), 48. Tarasov (Jaškin, Šipačov)