Článok

Kaprizov chce v budúcej sezóne opustiť KHL

SlovakKHL.sk | 14.11.2019
Útočník Kirill Kaprizov, ktorý je hviezdou v Kontinentálnej hokejovej lige, chce hrať v budúcej sezóne v NHL. Pre denník Star Tribune to uviedol generálny manažér tímu Minnesota Wild, Bill Guerin.

V 22 rokoch je Kaprizov druhým najlepším strelcom KHL s 13 gólmi i druhým najproduktívnejším hráčom s 25 bodmi. Užíva si svoj hviezdny status, kým Wild sa 5000 míľ ďaleko trápia. Preto mnohí spochybňovali, či sa k nim bude chcieť pridať.

Guarin na konci mesiaca odletí do Moskvy, aby sa s hráčom, ktorého Wild draftovali v roku 2015 z celkového 135. miesta, stretol, porozprával a pozrel si aj jeho výkony na ľade. Odíde tam plný nádeje.

„Skutočne sem chcel v budúcej sezóne prísť. Nemám žiadne obavy o to, či tu bude hrať a či tu zažije úspech,“ poznamenal Guerin o útočníkovi, na akého klub čaká od čias Mariána Gáboríka. Očakávania sa však snaží znižovať, aby nevytvárali privysoký tlak.

„Bude si musieť nejaký čas zvykať. Je mnoho odlišných kúskov skladačky, ktoré potrebujeme dať dokopy a on je jedným z nich. Nechcem však všetko hádzať na neho, poslať ho na ľad a povedať, že je všetko vyriešené. To je na jednu osobu až príliš veľa.“

Zdieľať na Facebooku
Neprehliadnite
Najnovšie články

© 2010 - 2020 SlovakKHL.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje

TOPlist