Čajkovský prišiel o svoju sériu, Liška si svoju predĺžil

01. decembra 2019

V dvoch z piatich nedeľných zápasov KHL sa predstavili slovenskí hokejisti. Ani jeden z dvojice nebodoval a ani jeden sa dokonca netešil z výhry svojho mužstva.

Obranca Michal Čajkovský odohral 17 minút a 13 sekúnd s jedným blokom a dvoma strelami pri prehre moskovského Dynama 2:5 s Kaza?ou. Nebodoval, a tak prišiel o svoju najdlhšiu bodovú sériu v sezóne. Počas predošlých piatich duelov zaznamenal dokopy tri góly a štyri asistencie.

Útočník Adam Liška si pre prehre Čerepovca 4:6 s Novosibirskom svoju sériu, naopak, natiahol – nebodoval v treťom zápase po sebe. V akcii strávil 20 minút a 12 sekúnd, počas ktorých sa prezentoval blokom, bodyčekom a dvoma vyhranými vhadzovaniami zo štyroch. Severstaľ prehral štvrtý zápas z ostatných piatich.

Výsledky - 01.12.2019:

Kaza? - D. Moskva 5:2 (4:1, 1:1, 0:0)
Góly: 8. V. Tichonov (Wikstrand), 10. M. Gluchov (E. Galimov, Pedan), 12. M. Gluchov (Wikstrand, Lukojanov), 16. A. Galimov (O. Li), 39. Galijev (Chenkel) – 13. Kruglov (Jefremov, Mojsejev), 22. Afinogenov (Indrašis, Mironov)

Čerepovec - Novosibirsk 4:6 (1:4, 1:0, 2:2)
Góly: 6. J. Morozov (Kapustin, Kudako), 27. Kudako (Petunin, Markovin), 42. Geraskin (Kudako, Kapustin), 57. Kudako (Kapustin, J. Morozov) – 4. Ilja Morozov (Ruohomaa, Puustinen), 10. Milovzorov (Šarov), 11. Ruohomaa (J. Peltola), 19. Jermakov (Ruohomaa, Demidov), 54. J. Peltola (Demidov, Milovzorov), 60. Česalin (Demidov)

Jaroslavľ - Jekaterinburg 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Góly: 17. Macek (Sexton, Holland)

Nižnekamsk - Soči 4:1 (3:1, 0:0, 1:0)
Góly: 6. Šiksatdarov (P. Kulikov, Pajgin), 8. Berglund (An. Sergejev, Porjadin), 12. S. Zacharčuk (Padakin, Šaripzjanov), 59. Berglund (Denis Kazionov, R. Murphy) – 14. Collins (R. Rosén, Strömwall)

Barys - Minsk 5:1 (0:0, 3:1, 2:0)
Góly: 22. Knight (Videll), 22. R. Starčenko (Šalapov, Videll), 37. Ohtamaa (Knight, R. Starčenko), 57. Knight (Ohtamaa, Valk), 60. Akolzin (Kleščenko) – 25. Kogaljov (Pavlovič)