Článok

Odíde Sorokin do NHL alebo zostane v KHL?

SlovakKHL.sk | 22.12.2019
Tím New York Islanders má v systéme hviezdnu nádej na brankárskom poste, Iľju Sorokina. O jeho príchode či nepríchode do NHL sa toho už popísalo veľa, pričom intenzita špekulácií sa zvýšila aj v ostatnom čase.

Ešte 11. decembra Elliotte Friedman zo Sportsnet informoval, že sa moskovské CSKA snaží s dvadsaťštyriročným brankárom predĺžiť zmluvu. Netreba sa tomu čudovať – v KHL žiari.

Friedman tiež povedal, že Sorokin zotrvanie v Kontinentálnej hokejovej lige zvažuje. Niektoré zdroje mu prezradili, že samotný brankár by však uprednostnil výmenu do tímu, v ktorom by bol jasnou jednotkou.

Ben Shelley si myslí, že plánom Islanders je po tejto sezóne upustiť od tandemu Semion Varlamov-Thomas Greiss. Varlamovom by sa v ďalších troch sezónach snažili pomôcť uľahčiť Sorokinovi prechod do NHL. Obaja by sa pritom spočiatku striedali podobne, ako to funguje na Long Islande v súčasnosti.

Konečným plánom Islanders by malo byť vychovať si zo Sorokina dlhodobú jednotku. Prečo by teda v KHL chcel zostať, ak na neho v New Yorku vsádzajú a snažia sa mu príchod uľahčiť?

Samotný Sorokin sa pri špekuláciách o tom, že by chcel byť v rámci KHL vymenený len pousmial a povedal, že sa o svojej túžbe dozvedel až z médií.

Igor Jerenko medzitým informoval, že Sorokin momentálne nezvažuje podpis novej zmluvy s CSKA a že sa na ponuku pozrie najskôr v marci. Neočakáva však, že by chcel zostať. Aj podľa Arthura Staplea je stále pravdepodobné, že nádejný brankár podpíše po sezóne zmluvu s Islanders.

Zdieľať na Facebooku
Neprehliadnite
Najnovšie články

© 2010 - 2020 SlovakKHL.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje

TOPlist