Čajkovský rozhodol o výhre, Liška sa vrátil do akcie

23. januára 2020

Vo štvrtok sa v KHL predstavili v akcii traja slovenskí hokejisti. Návratom zo zranenia potešil Adam Liška.

Liška odohral svoj prvý zápas od 21. decembra proti moskovskému Spartaku, ktorý hral bez Júliusa Hudáčka v bráne. V akcii strávil 18 minút a 19 sekúnd s dvoma strelami na bránu. Jeho Čerepovec prehral 0:3, aby „červeno-bieli“ vyhrali tretí vzájomný zápas po sebe.

Z gólu sa tešil obranca Michal Čajkovský, ktorý ním rozhodol o výhre moskovského Dynama, ktoré si triumfom 3:1 nad Podoľskom ukončilo sériu troch prehier. Bratislavský rodák odohral 18 a pol minúty, pričom na bránu vyslal až štyri strely.

Dramatický zápas má za sebou Martin Bakoš, ktorý si pripísal jednu asistenciu. Jeho Admiral trikrát prišiel o vedenie a nakoniec podľahol Jokeritu 3:4 po predĺžení. Bakoš zaznamenal aj tri strely počas 22 minút, ktoré strávil v akcii.

Výsledky - 23.01.2020:

Omsk - Soči 5:2 (0:1, 1:1, 4:0)
Góly: 34. Manuchov (Šumakov, K. Semjonov), 50. Manukjan (K. Semjonov), 55. Dedunov (Franson, Manuchov), 55. Klinkhammer (Zernov), 60. Šumakov (K. Semjonov, Franson) – 7. Kaletnik (Lugin), 26. Točickij (Mosaljov, Šmeljov)

D. Moskva - Víťaz 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Góly: 25. Šipačov (Hietanen, Alexejev), 57. Čajkovský, 60. Indrašis (Šipačov) – 42. Q. Howden (Laričev, Šinkevič)

Jokerit - Vladivostok 4:3 PP (1:1, 1:1, 1:1, 1:0)
Góly: 15. M. Niemi (Savinainen, Lepistö), 28. Regin (Eronen, O'Neill), 60. Lepistö (Kontiola, Regin), 64. Lepistö (O'Neill) – 14. Lomako (Silajev, Korosteljov), 24. Silajev (Korosteljov), 49. Ljungh (Bakoš, Vicharev)

Petrohrad - Barys 7:4 (1:0, 2:3, 4:1)
Góly: 4. Ivan Morozov (Hellberg, K. Marčenko), 26. Glotov, 35. Podkolzin (Bengtsson), 41. Jakupov (Bengtsson), 43. Lehterä (A. Belov, Tkačjov), 54. Kuzmenko, 55. Jakupov (TS) – 24. Valk (Michajlis), 30. Michajlis (Ohtamaa, Videll), 33. Michajlis (Šestakov), 50. Knight (Makljukov)

Spartak - Čerepovec 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Góly: 41. Fjodorov (Rylov, D. Višnevskij), 45. Fjodorov (TS), 46. A. Galimov (Viklund, Kokarev)

Kaza? - Ufa 3:2 SN (0:0, 2:2, 0:0, 0:0)
Góly: 28. Galijev (Zaripov), 30. Jarullin (K. Petrov, Frattin), roz.SN: Azevedo – 21. Hartikainen (Larsen, Omark), 38. Koledov (Kručinin, Manninen)

Jaroslavľ - CSKA 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Góly: 40. Šalunov (A. Romanov, Okulov), 58. Slepyšev (Kaprizov), 59. Šalunov (Mamin, Dahlbeck)

Jekaterinburg - Čeľabinsk 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Góly: 13. Macek (Dawes, Holland), 20. Macek (Holland), 58. Alexej Vasilevskij (Dacjuk, Belousov), 59. Platt (Batyršin) – 34. Bailen (Hyka, Sedlák)