Slováci v KHL

Hudáček kapituloval len raz, Čajkovský sa tešil z výhry

03. februára 2020

V prvý pracovný de? nového týžd?a sa v KHL odohralo osem zápasov. V hre boli aj štyria slovenskí hokejisti.

Brankár Július Hudáček čelil silnému Petrohradu a hoci z 38 striel ho prekonal len Belov, jeho Spartak prehral 0:1. Čisté konto SKA vychytal Samonov, ktorý pomohol 21 zákrokmi k piatej výhre v sérii.

Jediným Slovákom, ktorý sa tešil z víťazstva bol Michal Čajkovský, ktorého Dynamo porazilo Jaroslavľ 3:1, aby si predĺžilo víťaznú sériu na päť zápasov. Slovenský obranca strávil v akcii 17 a pol minúty, pričom zaznamenal jednu strelu, jeden blok, a jeden bodyček.

Útočník Martin Bakoš odohral 19 minút s dvoma streleckými pokusmi pri prehre Vladivostoku 0:4 s Chabarovskom a útočník Adam Liška absolvoval 12 a pol minúty pri prehre Čerepovca 2:6 s Nižnekamskom. Prezentoval sa jedným blokom. Obranca Marek Ďaloga pre zranenie nehral.

Výsledky - 03.02.2020:

Riga - Jokerit 2:4 (0:3, 1:0, 1:1)
Góly: 35. M. Redlihs (Ashton), 46. Pavlovs (Džerinš, Lipsbergs) – 11. Regin (O'Neill, Eronen), 13. Kontiola (Lööv), 16. Kontiola (Haapala), 52. Moses (Lehtonen, Regin)

D. Moskva - Jaroslavľ 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Góly: 17. Jaškin (Hietanen, Šipačov), 29. Šipačov (Jaškin, Hietanen), 50. Brjukvin (Grigorjev, J. Zajcev) – 6. J. Averin (Iljenko)

Spartak - Petrohrad 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Góly: 9. A. Belov (K. Marčenko, Podkolzin)

Kaza? - Víťaz 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Góly: 5. Judin (K. Petrov, E. Galimov), 14. Azevedo (K. Petrov), 21. A. Galimov (Frattin, Rukavišnikov), 40. Frattin (Galijev, Jarullin), 42. E. Galimov (Fisenko) – 16. Makejev (V. Lajunen, A. Sjomin), 47. Grebenščikov (A. Sjomin)

Nižnekamsk - Čerepovec 6:2 (2:1, 4:1, 0:0)
Góly: 7. Šiksatdarov (Bryncev, Šaripzjanov), 15. Z. Mitchell (Porjadin), 31. Z. Mitchell (R. Murphy, Porjadin), 35. Porjadin (White, R. Murphy), 37. Z. Mitchell (White, Rjasenskij), 39. R. Murphy (Enlund, Berglund) – 13. Monachov (A. Kulda), 25. Čižikov (J. Bodrov, Monachov)

Magnitogorsk - Omsk 2:1 PP (0:0, 0:1, 1:0, 1:0)
Góly: 43. Antipin (J. Birjukov), 65. N. Kuljomin – 35. Martynov (Zernov)

Novosibirsk - Jekaterinburg 3:2 SN (2:1, 0:0, 0:1, 0:0)
Góly: 7. Jokipakka (Milovzorov), 19. Ruohomaa (Michajlov, K. Alexejev), roz.SN: Ruohomaa – 10. Holland (D. Bodrov, Dawes), 44. Platt (Sexton)

Vladivostok - Chabarovsk 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Góly: 24. Fajzullin (Rasskazov, Rudenkov), 37. Vl. Ušenin (Vj. Ušenin), 43. Golubev, 51. Rudenkov (Rasskazov, Fajzullin)