Hudáček vychytal ďalšiu výhru, Slováci nebodovali

13. februára 2020

V štvrtý de? tohto týžd?a sa v KHL predstavili štyria Slováci. V najlepšom svetle sa ukázal brankára Július Hudáček.

Ten predviedol až 36 zákrokov, aby pomohol Spartaku k druhej výhre po reprezentačnej prestávke v sérii. Moskovský klub zdolal Ufu 5:2.

Z výhry sa tešil aj Adam Liška, ktorého Čerepovec zdolal Kunlun 2:1 a ukončil si štvorzápasovú sériu prehier. Slovenský útočník odohral necelých 16 minút a pripísal si menší trest za hrubosť.

Strelecky aktívny bol Martin Bakoš, ktorý však aj napriek piatim strelám na bránu nevyprodukoval žiaden bod. Odohral bezmála 19 minút a pripísal si aj „mínusku“. Vladivostok prehral s Omskom 2:5 a predĺžil si sériu prehier na tri duely.

Už 12. zápas po sebe prehrala Riga, ktorá nestačila n Kaza? pomerom 1:2. Obranca Marek Ďaloga odohral 17 minút s dvoma streleckými pokusmi. Prezentoval sa aj bodyčekom a blokom.

Výsledky - 13.02.2020:

Riga - Kaza? 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Góly: 18. Džerinš (Balinskis, Gegeris) – 5. E. Galimov (Voronkov, Jarullin), 59. Voronkov (Pedan, Frattin)

Omsk - Vladivostok 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)
Góly: 12. McMillan (Franson, Širokov), 25. Beck (Košelev, Šumakov), 34. K. Semjonov, 39. Širokov (Franson, Šumakov), 60. Šumakov (K. Semjonov) – 14. K. Voronin (Mereskin, Achijarov), 29. Mereskin (Achijarov, K. Voronin)

CSKA - Barys 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Góly: 13. Tolčinskij (Vey, A. Marčenko), 49. Dahlbeck (Vey, M. Robinson) – 19. Knight (Metalnikov, Pakarinen), 36. Videll (Knight, Ohtamaa), 53. Dietz (Knight, Videll)

D. Moskva - Čeľabinsk -:-
Góly:

Víťaz - Chabarovsk 3:4 SN (0:1, 3:1, 0:1, 0:0)
Góly: 26. Byvalcev (Jo. Nättinen, Jevsejenkov), 29. Jo. Nättinen (V. Lajunen), 39. A. Sjomin (Mojsejev, Makejev) – 9. Rudenkov, 40. V. Vasiljev, 43. V. Vasiljev (Korjagin, H. Zohorna), roz.SN: Rudenkov

Čerepovec - Kunlun 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Góly: 1. Jakimov (Čižikov), 55. Kudako (Petunin) – 29. Smith-Pelly (Magee, Werek)

Jaroslavľ - Minsk 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Góly: 3. Tkačjov (Lander, Markov), 20. Pääjärvi (M. Osipov, Tkačjov), 27. Kajumov (Alexejev), 55. Kovalenko (Kajumov, Alexejev) – 52. Spooner (Jerjomenko, Drozdov)

Nižnekamsk - Magnitogorsk 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Góly: 29. Berglund, 35. Šarifjanov (Aťušov, Bikmullin), 46. Chajrullin (Šaryčenkov), 50. Z. Mitchell (White, Porjadin)

N. Novgorod - Petrohrad 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
Góly: 14. Urakov (Bočarov), 32. Žafjarov (Schroeder, Shore) – 2. Koskiranta (Jakupov, Kuzmenko), 12. Kemppainen (Tokranov, S. Plotnikov), 57. Lehterä

Jekaterinburg - Jokerit 3:4 (0:1, 0:2, 3:1)
Góly: 50. Macek (Golyšev, Dawes), 60. Macek (Dawes), 60. Kučerjavenko (Berezin) – 11. Oksanen (Anttila), 28. Oksanen (Anttila), 32. Savinainen (Norman), 58. O'Neill (Joensuu)

Ufa - Spartak 2:5 (1:3, 0:0, 1:2)
Góly: 20. Burmistrov (Sošnikov, Krikunov), 60. Sošnikov – 5. D. Višnevskij (Rylov, A. Galimov), 7. Kutejkin (Zlobin), 13. Fjodorov (Kutejkin, Kokarev), 53. R. Hanzl, 56. Zlobin (Ju?kov, Nikoncev)

Novosibirsk - Soči 2:3 SN (2:0, 0:0, 0:2, 0:0)
Góly: 4. Sajustov (Milovzorov, Timašov), 13. J. Peltola (Demidov, Milovzorov) – 48. Mosaljov (Točickij, Ellis), 56. Bertilsson (Strömwall), roz.SN: Strömwall