Článok

Hudáček a Čajkovský dosiahli medzníky. Obranca ten svoj po prvýkrát

SlovakKHL.sk | 26.02.2020
Základná časť v KHL sa nám blíži ku koncu a dvaja slovenskí hokejisti dokázali v utorok dosiahnuť na cenné medzníky.

Kým Adam Liška pri výhre Čerepovca 3:2 nad Soči nebodoval, o dve asistencie si svoje konto vylepšil obranca Michal Čajkovský, ktorého Dynamo Moskva zdolalo Čeľabinsk 3:2 po predĺžení.

Skúsenejší z bratislavských rodákov vďaka prvej asistencii dosiahol po prvýkrát v kariére na métu 30 bodov v jednej sezóne a po 57 dueloch ich má na konte už 31 za deväť gólov a 22 asistencií. Vo všetkých troch ohľadoch ide o jeho kariérne maximá.

Čajkovský v tejto sezóne premiérovo pokoril už aj 20-bodovú hranicu, keď jeho predošlým stropom bolo 19 bodov z ročníka 2017/18, v ktorom v drese Jekaterinburgu zaznamenal sedem gólov a 12 asistencií v 43 dueloch.

Medzník dosiahol aj brankár Július Hudáček, ktorý s 28 zákrokmi pomohol Spartaku k výhre 4:2 nad Podoľskom. Bola to jeho 20. výhra v sezóne a dosiahol ju po druhýkrát v kariére. Osobné maximum, 23 výhier z ročníka 2017/18, si už nevyrovná, pretože moskovský klub už základnú časť uzavrel.

Rodák zo Spišskej Novej Vsi v nej odchytal 41 zápasov, v ktorých kryl 92,7 % striel a inkasoval v priemere 2,2 gólu na zápas. Ide o jeho najlepšie čísla v základnej časti KHL v kariére. V play-off jeho tím narazí práve na Čajkovského Dynamo.

Zdieľať na Facebooku
Neprehliadnite
Najnovšie články

© 2010 - 2020 SlovakKHL.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje

TOPlist