Slováci v KHL

?íha: Súper hral za hranicou regulérnosti

Autor: Marián Masaryk  /   06. januára 2017

Historicky prvý zápas medzi Slovanom Bratislava a Kunlunom Red Star vyšiel napokon lepšie čínskemu nováčikovi. Vyrovnaný súboj vyhral 2:1 po predĺžení a natiahol si víťaznú sériu.

Zápas rozhodli špeciálne formácie, všetky tri góly padli v presilových hrách. Slovan viedol až do 52. minúty po góle Jonathana Cheechooa, no Tomáš Marcinko v spolupráci s Martinom Bakošom vyrovnali a Mäntylä strelil víťazný gól pol minúty pred koncom predĺženia.

„Belasí“ boli prestrieľaní pomerom 21:42, najmä v tretej tretine dovolili súperovi príliš veľa. Nakoniec doplatili na vylúčenia v kľúčových momentoch duelu. Po prehre klesli opäť na 12. miesto Západnej konferencie so stratou 11 bodov na ôsmy Viťaz.

V siedmom zápase dlhej domáce série privíta Slovan v nedeľu od 17:00 Admiral Vladivostok.

OHLASY:

Miloš ?íha, tréner Slovana: „Pri takomto sviatku hokeja sme mali začať veselo, no začali sme smutne. Už v prvej tretine sme neboli dostatočne aktívni, a to pokračovalo aj v ďalšom priebehu. Dali sme síce gól, hrali výborne do obrany, ale v útoku sme sa báli, boli sme málo agresívni, nechceli sme ísť do situácií 2 na 1 a to nás stálo dva body. Čo sa týka vylúčenia Surového, bol to normálny zákrok, ktorý sa v takejto fáze zápasu nepíska. Na druhej strane boli rovnaké fauly na Cheechooa, keď šiel sám na brankára. Súper hral za hranicou regulérnosti a podobných zákrokov spravil niekoľko. Samozrejme, stratili sme dva body, doma sme mali takýto zápas vyhrať a potvrdiť víťazstvo s Chabarovskom. Niektorým našim útočníkom však chýba odvaha. Tých útočníkov, ktorí ma uspokojili, by som spočítal na prstoch jednej ruky.“

Jonathan Cheechoo, útočník Slovana: „Oba tímy počas celého zápasu tuho bojovali. Odviedli sme dobrú robotu, keď sme ubránili niekoľko oslabení, vylúčenie v predĺžení však bolo pre nás kruté. Tak to už v hokeji chodí.“

Michal Sersen, kapitán Slovana: „Bod teší, ale pomýšľali sme na viac. Škoda, že to nevyšlo, bolo to vyrovnané. Inaksovali sme dva góly v oslabeniach, čo už, musíme si zápas rozobrať a ten ďalší vyhrať.“

Tomáš Surový, útočník Slovana: „Hráme teraz väčšinou s mužstvami, ktoré takisto bojujú o play off, nedá sa preto čakať otvorený hokej. Je normálnym vyústením, že nepadá veľa gólov. Chceli sme získať aspo? extrabod, škoda, že sme sa nedostali k nájazdom. Súper ukázal svoju kvalitu, treba to rešpektovať.“

Vladimir Jurzinov, tréner Kunlunu: „Bol to zaujímavý zápas, v ktorom mali oba tímy šancu zvíťaziť. Nám sa podarilo v závere tretej tretiny vyrovnať a napokon v predĺžení rozhodnúť. Som rád, že sme tu vyhrali.“

Pozri aj: Kunlun tesne zdolal Slovan, Marcinko skóroval + video

Zdroj, foto: oficiálne weby KHL, HC Slovan Bratislava, TASR