Autor: Marián Masaryk  /   11. januára 2017

Slovan Bratislava hrá od 19:00 ôsmy zápas aktuálnej domácej série proti Avtomobilistu Jekaterinburg aj s Michalom Čajkovským a Rokom Tičarom. V predĺžení je stav 2:2.

SLOVAN BRATISLAVA – Avtomobilist Jekaterinburg 3:2 PP (0:1, 0:1, 1:1, 1:0)
Góly: 50. Skalický (Luš?ák, Rosandič), 60. Chipchura (Taffe)(PP), 63. Taffe (Cheechoo) – 2. Golyšev (Simakov, Vasilevskij), 26. Garejev (Vasilevskij, Ćajkovský)(PP)
Strely: 52-27, Trestné minúty: 10-31

Slovan začal zápas veľmi zle, hneď z prvej akcie súpera inkasoval. Po 67 sekundách hry Golyšev posielal puk pred Brusta spoza brány, ale Švarný si ho nešťastne zrazil do vlastnej siete. Prvú väčšiu šancu na vyrovnanie mal v 5. minúte Chipchura, ale jeho strelu Sochackij vyrazil. Neskôr zlikvidoval obrovské príležitosti Cheechooa a najm? Taffea, ktorý mal pred sebou odkrytú bránu. Slovan ožil, ale v 7. minúte ho pribrzdila úvodná presilovka hostí po faule smoliara Švarného. Domácich v nej zatlačili, ale náskok si nezvýšili. V 10. minúte si zahral prvú presilovku aj Slovan. Bol v nej aktívny, no gól mu nepriniesla. Hra sa potom prelievala z jednej strany na druhú. Avtomobilist ešte mohol v závere 1. tretiny viesť 2:0, ale Ivašov trafil z dorážky tyčku prázdnej brány.

Zostrihy z 1. tretiny:

Úvod druhej tretiny poznačilo viacero vylúčení. Slovan si najskôr po polminúte hry vybojoval druhú presilovku v zápase. Opäť ju zahral dobre, ale ani v nej nevyrovnal skóre. Krátko na to vylúčili Sersena, ale predtým potrestaný Koukal opäť fauloval, a tak sa hralo 4 proti 4. Nie však dlho – po chvíli putoval na trestnú lavicu aj Švarný. V 26. minúte ešte počas oslabenia 4 proti 5 sa rútil sám na Sochackyho Sersen, ale v nájazde neuspel. Trest prišiel takmer okamžite – následné prečíslenie hostí využil na druhý gól Garejev. Asistoval pri ?om aj Čajkovský. V 33. minúte mal ďalšiu tutovku Sersen, ale jeho strelu zastavil Sochackij „semaforom“. V 38. minúte hrali hostia ďalšiu presilovku. Brust bol pod paľbou, ale podržal svoj tím zákrokmi a skóre sa do prestávky nemenilo.

Slovan vstúpil do poslednej tretiny aktívne a zamestnával Sochackyho. V 46. minúte mal kontaktný gól na dosah Jeglič, ale neprekonal ani ležiaceho brankára hostí. O tri minúty sa to však podarilo Pavlovi Skalickému, ktorý tečou Luš?ákovej strely znížil na 1:2. Vzápätí mohol vyrovnať Cheechoo, ale nepremenil samostatný únik. Slovan potom opäť pribrzdila presilovka súpera, ale ubránil sa. Na konte mal vtedy už 40 striel. V 55. minúte mal ďalšiu veľkú šancu Jeglič, ale jeho tvrdá strela sa neujala. Zakrátko Golyšev likvidačným zákrokom poslal Nedorosta na ľad. Museli ho vyniesť na nosidlách. Ruský útočník dostal za zákrok 5+20 minút, a tak mal Slovan istú presilovku do konca duelu. V závere to skúsil bez Brusta v šestici a 37 sekúnd pred koncom sa dočkal vyrovnania. Podarilo sa to Kyleovi Chipchurovi.

V predĺžení pokračovala presilovka Slovana, ale za zvyšných 19 sekúnd ju už nevyužil. Po dvoch minútach Vasilevskij tvrdo narazil za bránou na mantinel Ďalogu, ktorý zápas opustil držiac sa za ruku. Hostí za to potrestal Jeff Taffe, ktorý svojím 16. gólom v sezóne rozhodol o výhre Slovana 3:2. Tréner Jekaterinburgu si vyžiadal posúdenie videom, ale to len potvrdilo triumf domácich. V Bratislave tak Avtomobilist prehral aj štvrtý zápas, v ktorom bol prestrieľaný pomerom 27:52.

Slovan sa aj so ziskom dvoch bodov posunul na 10. miesto Západnej konferencie o bod pred Záhreb, ktorý prehral s Astanou. Predposledný duel domácej série odohrá v piatok o 19:00 práve proti Barysu.

Zostava SLOVANA: Brust (Pogge) – Sersen, Ďaloga, Sukeľ, Taffe, Cheechoo – Švarný, Plastino, Nedorost, Sádecký, Jeglič – Bačík, Starosta Musatov, Surový, Chipchura – Halama, Rosandič, Skalický, Luš?ák, Šťastný

Zostava Jekaterinburgu: Sochackij (Lisutin) – Vasilevskij, Čajkovský, Ščitov, Timašov, Turbin, Žuravľov, Kivistö, Ščemerov – Golyšev, Romanov, Simakov (A) – A. Garejev, Koukal, Michnov (C) – Ivašov, Torče?uk (A), Mo?a – Čistov, Tičar, Buchtele