Sumáre

Dadonov opäť úradoval. Petrohrad vyhral dlhý tretí zápas finále! + video

Autor: Marián Masaryk  /   13. apríla 2017

V stredu sa finálová séria presunula do Petrohradu, kde sa odohral tretí zápas. Videl sme v ?om prvé predĺženie a hneď dvojnásobné. Hrdinom domácich sa stal opäť Jevgenij Dadonov.

Finále Gagarinovho pohára:

SKA PETROHRAD – METALLURG MAGNITOGORSK 2:1 PP2 (0:0, 1:1, 0:0, 0:0, 1:0)

Góly: 25. Zubarec (Zub, Širokov), 93. Dadonov (Šipačov, Gusev) – 40. Kazionov (Lee, Kaletnik)
Strely: 60-28 (18-3, 6-12, 12-5, 10-5, 14-3), Trestné minúty: 12-12

Petrohrad mal opäť drvivú streleckú prevahu v prvej tretine, v ktorej prestrieľal súpera pomerom 18:3. Vasilij Košečkin však podržal svoj tím a neinkasoval v nej ani raz. V druhej tretine už bol strelecky aktívnejší Magnitogorsk (12:6), ale do vedenia išli domáci. Skóre duelu otvoril v 25. minúte strelou od červenej čiary Andrej Zubarev. Hosťom sa podarilo vyrovnať v samom závere tretine. Šesť sekúnd pred druhou sirénou skóroval Denis Kazionov. V poslednej tretine malo opäť viac z hry SKA, ale gól v nepadol a nasledovalo prvé finálové predĺženie. To sa napokon natiahol na viac než pol hodiny. Rozhodnutie priniesol až gól Jevgenija Dadonova z 93. minúty. S tromi gólmi je najlepším strelcom finále.

Zubarevov gól zo stredu klziska:

Dadonov rozhodol oba víťazné finálové zápasy Petrohradu. Ten vyslal v stredu na Košečkina spolu 60 striel, s tými mimo bránu a zblokovanými rovných 100. Domáci Mikko Koskinen čelil iba 28 strelám. Dominanciu SKA v zápase dokumentovalo aj takmer 63 % vyhraných vhadzovaní. Oba tímy nevyužili ani jednu z piatich presilových hier, aj keď Magnitka je v tomto ohľade najlepšia v KHL. Petrohrad, naopak, potvrdil, že má najlepšie oslabenie v lige.