Slováci v KHL

Slovan prehral v Pardubiciach po nájazdoch + video (príprava)

Autor: Marián Masaryk  /   19. júla 2017

Tím Slovan Bratislava začal v stredu prípravné obdobie zápasom na ľade českého Dynama Pardubice. Rozhodli ho až samostatné nájazdy, po ktorých sa z výhry 2:1 tešil zástupca Tipsport extraligy.

HC Dynamo Pardubice – SLOVAN BRATISLAVA 2:1 SN
(1:0, 0:0, 0:1, 0:0, 1:0)
Góly: 16. Perret (Cardwell, Holland), rozh. SN Sýkora – 44. Jaško (Sádecký)(PP)
Trestné minúty: 10-16

V prvej tretine sa oba tímy len oťukávali, keďže išlo o ich prvých 20 minút predsezónnej prípravy. Lepšie vstúpili do zápasu domáci, ktorých v 16. minúte poslal do vedenia 1:0 francúzsky útočník Jordann Perret. Po teči nahodeného puku pred Janusom strelil svoj prvý gól za Pardubice.

Perretov otvárací gól:

Druhá tretina priniesla atraktívnejší hokej, ale diváci v Tipsport aréne ďalší gól nevideli. Slovan hral až štyrikrát v oslabení a aj preto mal Janus viac práce ako jeho náprotivok. Obracať sa musel najmä pri šanciach Perreta, Kumeliauskasa a Hlinku. V samom závere tretiny mohol vyrovnať Švarný pri presilovke súpera, ale Růžičku neprekonal. Bola to prvá veľká príležitosť hostí v zápase.

Slovanu vyšiel úvod záverečnej časti hry. V 44. minúte vyrovnal stav na 1:1 18-ročný mladík Niki Jaško, ktorý po spolupráci so Sádeckým využil presilovú hru. V polovici tretiny mohol opäť skórovať Perret, ale Janus sa zaskvel. Tri minúty pred koncom mala rozhodnutie na hokejke fínska posila Slovana Taimi, ale trafil iba tyčku.

Nasledovali hneď samostatné nájazdy, v ktorých sa ako jediný presadil v piatej sérii Slovák Ján Sýkora. Pardubice tak na úvod prípravy zdolali Slovan 2:1.