Winter Ice Break: Minsk vyhral v Rige prvý denný zápas KHL + video

Autor: Marián Masaryk  /   20. januára 2018

V KHL sa v sobotu odohral historický druhý zápas pod holým nebom, no vôbec prvý v 10-ročnej histórii súťaže za denného svetla. Minsk ho v Rige vyhral tesne 3:2.

Dinamo Riga – Dinamo Minsk 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

Góly: 13. McMillan (Kristo), 34. Bukarts - 37. Fontain (PP), 38. Osipov (Volkov, Drozd), 56. Skille (Denisov, Gragnani)
Strely: 31-26 (12-6, 8-9, 11-9), Trestné minúty: 6-6 (0-0, 2-0, 4-6), Brankári: Kalninš-Enroth

Hráči Rigy nastúpili výnimočne v dresoch určených na zápasy hrané vonku, teda s bielym podkladom. Hralo sa pred 8 500 divákmi v stredoškolskom športovom komplexe v hlavnom meste Lotyšska. Domáci tím išiel do vedenia 1:0 v 13. minúte, keď prečíslenie zakončil úspešne Brandon McMillan. Riga bola v prvej tretine lepším tímom, no dvojnásobnú streleckú prevahu zužitkovala iba na jednogólový náskok.

Otvárací gól McMillana:

Druhá tretina vyšla lepšie Minsku, aj keď v 34. minúte zvýšil náskok Rigy na 2:0 Rihards Bukarts po individuálnej akcii. Hostia však o tri minúty neskôr využili prvú presilovú hru v zápase zásluhou Justina Fontaina a o ďalších 64 sekúnd už bolo vyrovnané po presnom zásahu Denisa Osipova.

Druhý gól Bukartsa:

Kontaktný gól Fontaina:

Vyrovnávajúci gól Osipova:

V tretej tretine bol Riga o čosi aktívnejšia v snahe potešiť divákov domácim víťazstvom. Jediný gól však strelil v 56. minúte Jack Skille, ktorý šikovnou tečou prekonal Janisa Kalninša a rozhodol o výhre Minska 3:2. Jhonas Enroth mu pomohol ukončiť sériu štyroch prehier 29 zákrokmi. Kalninš čelil 26 strelám pri piatej prehre Rigy v sérii. Zostáva tak na chvoste celej ligy, kým Minsk stráca na play-off 10 bodov z 10. miesta Západnej konferencie.

Skilleov víťazný gól:

Bieloruský klub upravil doterajšiu vzájomnú bilanciu s Rigou v KHL na 18-17. Pripome?me, že historicky prvý duel pod holým nebom sa v uskutočnil 2. decembra 2017 medzi Jokeritom a Petrohradom (3:4) pred 17 645 divákmi v Helsinkách.

Zostava Rigy: Kalniņš (Armalis) – Stollery, Salmela, Zile, Galvinš, Ališauskas, Pujacs, Balinskis – Kristo, Indrašis, McMillan – D?rziņš, Rēdlihs, Jevpalovs – Razgals, Rihards Bukarts, Bičevskis – Meija, Berzinš, Lipsbergs

Zostava Minska: Enroth (Karnauchov) – Gragnani, Děnisov, Osipov, Chenkel, Lisovec, Korobov, Znacharenko, Volkov – Howden, Skille, Fontaine – Pavlovič, Stepanov, Kovyršin – Kitarov, Drozd, Linglet – Karaban, Bujnickij, Šarangovič