Článok

Kaufland Cup: Slováci vo finále deklasovali ruské béčko! + video

Marián Masaryk | 09.02.2019
Slovenskí hokejisti ukončili v sobotu domáci turnaj Kaufland Cup v Bratislave súbojom proti olympijskému tímu Ruska. Po výbornom výkone zvíťazili vysoko 5:1 a tešili sa z celkového prvenstva na turnaji.

SLOVENSKO – Rusko B 5:1 (1:0, 4:1, 0:0)

Góly: 11. Buček, 27. Paulovič (Čerešňák, Kytnár)(PP), 37. Buček, 38. Lantoši (Sersen), 40. Puliš (Hudáček) – 25. Semionov (Romanov, Fiodorov)
Strely: 36-18 (13-3, 15-8, 8-7), Trestné minúty: 8-10 (2-2, 0-2, 6-6)
Brankári: Konrád – Demčenko/Bočarov

Slováci v prvej tretine dominovali a ich aktivitu korunoval parádnym otváracím gólom v 11. minúte Samuel Buček. V 17. minúte mohli Rusi vyrovnať, no Branislavovi Konrádovi pomohla tyčka. Druhá tretina bola z pohľadu Slovenska fantastická. Najskôr síce Kiril Semionov vrátil Rusko do zápasu, ale potom domáci strelili ďalšie štyri góly. Vasilija Demčenka prekonali opäť Buček, Matej Paulovič, Róbert Lantoši a Radovan Puliš. Paulovič využil jedinú slovenskú presilovku v dueli. V tretej tretine už gól nepadol, pričom do ruskej brány sa postavil Bočarov. Konrád čelil iba 18 strelám, kým jeho spoluhráči zaznamenali až 36 striel.

Hráčmi zápasu sa stali Rykov a Buček. Peter Čerešňák ho nedohral pre problémy s kolenom. Finále sledovalo na Štadióne Ondreja Nepelu vyše 8 000 divákov, ktorí videli vôbec prvý triumf Slovenska nad Olympijským tímom Ruska v piatom vzájomnom súboji.

Zostava Slovenska: Konrád – Sersen, Chovan Martin, Fehérváry, Čerešňák, Čajkovský, Štajnoch, Rosandič, Koch – Bondra, Sukeľ, Lantoši – Chovan Michal, Kytnár, Paulovič – Puliš, Hudáček, Buček – Liška, Šimun, Hecl

Zostava Ruska: Demčenko – Rykov, Pajgin, Romanov, Dyblenko, Šaripzianov, Bryncev, Siomin, Kudako – Briukvin, Malcev, Čibisov – Fiodorov, Semionov, Chochlačev – Jurtajkin, Šarov, Michejev – Tkačov, Švec-Rogovoj, Michajlov

Zdieľať na Facebooku
Neprehliadnite
Aktuálne zápasy
⇓   19.04.2019   ⇓
18:30 Omsk - CSKA
2:3 pp (2:0, 0:1, 0:1, 0:1)
Góly: 13. Šumakov (Šilin), 18. Franson (Jemelin, Beck) – 24. Kaprizov (Svetlakov), 58. Okulov (Al. Popov), 78. Mamin (Dahlbeck, M. Robinson)