Ďalogova Riga ukončila sériu prehier, Bakošov Admiral si sťažil boj o play-off

17. februára 2020

V pondelok si v KHL zahrali štyria Slováci. Ani jeden nebodoval a z výhier sa tešili len dvaja.

Čerepovec, ktorý už nemá šancu postúpiť do play-off zdolal Čeľabinsk 4:2 a bol pri tom aj Adam Liška. Slovenský útočník odohral 15 minút a 46 sekúnd, počas ktorých sa ako najaktívnejší strelec tímu prezentoval piatimi strelami a štyrmi blokmi.

Obranca Marek Ďaloga odohral sedem minút v zápase, v ktorom jeho Riga ukončila 13-zápasovú sériu prehier víťazstvom 2:1 nad Jekaterinburgom.

Ostatní dvaja Slováci prehrali. Vladivostok si skomplikoval boj o play-off, keď nestačil na Petrohrad pomerom 0:6 a pripísal si piatu prehru po sebe. Martin Bakoš odohral 18 a pol minúty. Na nulu prehralo aj moskovské Dynamo, ktorému Jokerit triumfom 5:0 ukončil šesťzápasovú víťaznú šnúru. Michal Čajkovský odohral niečo cez 15 minút s jedným streleckým pokusom.

Výsledky - 17.02.2020:

Riga - Jekaterinburg 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Góly: 39. Slepec (Marshall), 48. Protapovič (Meija, Sotnieks) – 2. Sexton (Holland, Dawes)

Jokerit - D. Moskva 5:0 (2:0, 3:0, 0:0)
Góly: 12. Mäenalanen (Lehtonen, Haapala), 20. Haapala (Nicklas Jensen), 27. Joensuu (Regin, Savinainen), 31. Nicklas Jensen (Pihlström, Lehtonen), 33. Lehtonen (Haapala)

Petrohrad - Vladivostok 6:0 (1:0, 1:0, 4:0)
Góly: 20. K. Marčenko (Podkolzin), 30. Kuzmenko (Koskiranta), 42. Burdasov (Tkačjov, Bengtsson), 49. Lehterä (Ožiganov, Tokranov), 52. Kemppainen (Tkačjov, Barabanov), 60. Tkačjov (Barabanov, A. Belov)

Minsk - CSKA 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Góly: 43. Kogaljov (Prince, Derjabin) – 18. Kaprizov (M. Kempe, Slepyšev), 29. M. Kempe (Grigorenko, Kaprizov), 38. Kaprizov (Slepyšev), 50. Mamin (Grigorenko)

Nižnekamsk - Chabarovsk 3:5 (2:1, 1:3, 0:1)
Góly: 5. P. Kulikov (Šaripzjanov, Grošev), 16. Porjadin (R. Murphy), 37. Bikmullin – 2. Vl. Ušenin (Gorškov, Vj. Ušenin), 28. Rasskazov (Ignatovič, Rudenkov), 32. Vl. Ušenin (Turbin, Gorškov), 40. Rasskazov (Rudenkov, Fajzullin), 60. Vl. Ušenin

Magnitogorsk - Kunlun 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Góly: 24. Potechin (O'Dell, J. Jakovlev), 47. Filippi (Antipin, Mozjakin) – 50. Sproul (Werek)

Ufa - Soči 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Góly: 50. Kadejkin (Krikunov, Burmistrov), 59. Omark (A. Semjonov)

Čeľabinsk - Čerepovec 2:4 (0:2, 0:0, 2:2)
Góly: 44. Sedlák, 47. Hyka (Calof, Sedlák) – 4. A. Kulda (Kinrade, Kodola), 18. Kodola (Markovin), 57. A. Alexejev (Markovin, Petunin), 60. N. Chlystov (Kapustin)