Slováci v KHL

Hudáček s Bakošom boli súčasťou veľkého obratu

12. januára 2021

V jednom z troch pondelkových zápasov KHL sa predstavili aj Slováci. A tešili sa z výhry, hoci to tak dlho nevyzeralo.

Július Hudáček predviedol 22 zákrokov, aby pomohol Spartaku zdolať Lokomotiv 4:3. Moskovský tím pritom vstupoval do tretej tretiny s dvojgólovou stratou, ktorá pretrvávala do 48. minúty. Vyrovnanie potom prišlo v 58. minúte a obrat zakončil Širokov v 59. minúte.

Kým Jaroslavľ prišiel o štvorzápasovú sériu výhier, Spartak vyhral tretí zápas po sebe. Martin Bakoš v ?om odohral 17 minút a 24 sekúnd. Nebodoval, ale prezentoval sa troma strelami na bránu.

Výsledky - 11.01.2021:

Spartak - Jaroslavľ 4:3 (0:2, 1:1, 3:0)
Góly: 22. Nikoncev (Fjodorov), 48. Talalujev (M. Cyplakov, Fjodorov), 58. Kulik, 59. Širokov (Nikoncev) – 13. A. Petersson (M. Osipov, Korškov), 16. Darjin (Lander), 33. M. Osipov (A. Petersson, V. A. Tkačov)

Minsk - Magnitogorsk 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
Góly: 35. Mosaljov (Kogalev, Jerjomenko), 48. Varfolomejev (Jerjomenko) – 11. N. Kuljomin, 13. Prochorkin (S. Plotnikov, Nikolajev), 33. Rasmussen (Dronov, S. Plotnikov), 56. Dronov (Goldobin)

Jekaterinburg - Jokerit 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 9. Belousov (Ch. Genoway), 56. Holland (Bočarov)