Cehlárik strelil pekný gól, Liškov tím zastavil sériu Ufy + video

21. septembra 2021

V utorok sa v KHL odohralo päť zápasov, v ktorých sa predstavili dvaja Slováci. Obaja sa tešili.

Peter Cehlárik sa po bezbodovom zápase vrátil opäť na listinu strelcov a jedným gólom pomohol Omsku k výhre 4:0 nad moskovským Spartakom. K nej čistým kontom pomohol aj Demčenko (32 zákrokov). Cehlárik odohral 13 minút a 11 sekúnd, počas ktorých ohrozil bránu trikrát. Zaznamenal aj jeden blok.

Adam Liška nebodoval v treťom zápase po sebe, ale tešil sa z víťazstva, keď Čerepovec ako prvý v sezóne dokázal zdolať Ufu. Jej sedemzápasovú sériu ukončila prehra 1:2. Liška odohral 16 minút a 50 sekúnd, počas ktorých zaznamenal jednu strelu, jeden bodyček a dva bloky.

Moskovské Dynamo napodobnilo Ufu, keď vyhralo aj siedmy zápas sezóny. Pri víťazstve 4:1 nad Ufou však Michal Čajkovský nebol.

Výsledky - 21.09.2021:

D. Moskva - Riga 4:1 (1:1, 1:0, 3:0)
Góly: 4. Galijev (Šipačov), 26. Galijev, 46. Raševskij, 52. Šipačov (Vojnov, Klinkhammer), 55. Igumnov (Michajlov) – 17. Jelisejevs (Poirier)

Petrohrad - Chabarovsk 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Góly: 13. Burdasov (Kuzmenko, Chusnutdinov), 22. Ožiganov (M. Vorobjov), 40. Burdasov (Ožiganov, Kuzmenko), 45. K. Marčenko (M. Vorobjov, Händemark), 54. Kemppainen (Kuzmenko, Burdasov) – 30. Fajzullin (A. Gorškov, S. Tereščenko)

Spartak - Omsk 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Góly: 4. Prochorkin (Jakupov, Šaripzjanov), 14. Jakupov, 23. Cehlárik (Knight, Tolčinskij), 46. Brjukvin

Čerepovec - Ufa 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Góly: 37. Rooba (Kodola, Vovčenko), 59. Kodola – 57. Hartikainen (V. Tichonov, M. Granlund)

Barys - CSKA 1:2 PP (1:0, 0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 12. Michajlis (R. Starčenko, D. Dietz) – 55. Okulov (S. Plotnikov), 63. Okulov (N. Nesterov)