Správy

Hrivík zažiaril, skóroval aj Liška + video

24. októbra 2021

V deviatich nedeľných zápasoch KHL sa predstavili traja Slováci. Dvaja sa zviditeľnili aj gólovo a všetci traja sa tešili z víťazstva.

Adam Liška otvoril skóre stretnutia svojím tretím gólom v sezóne, aby nasmeroval Čerepovec za víťazstvom 5:1 nad Barysom. V akcii strávil 18 minút a neskôr pridal asistenciu. Prezentoval sa aj štyrmi strelami a bodyčekom. Traktor vyhral štvrtý zápas po sebe.

Skóroval aj Marek Hrivík a rovno dvakrát, aby pomohol Nižnému Novgorodu k výhre 6:3 nad Nižnekamskom. Ku gólom pridal aj asistenciu, aby zažil svoj tretí viacbodový výkon v sezóne a prvý trojbodový. V zápase odohral 15 minút a 8 sekúnd. Pripísal si aj šesť striel a 61% úspešnosť na buly.

Po 21. stretnutí sezóny má rodák z Čadce na konte šesť gólov a 17 bodov, s ktorými si vytvoril nové osobné maximum v KHL. V ročníku 2018/19 nazbieral 15 bodov v 26 dueloch.

Z víťazstva sa tešil aj Michal Čajkovský, ktorého Novosibirsk zvíťazil nad Čeľabinskom 2:0. Čisté konto vychytal Sateri (29 zákrokov). Slovenský obranca odohral 17 minút a 40 sekúnd, počas ktorých zaznamenal dva bloky, dve strely na bránu a dve trestné minúty za hákovanie.

Patrik Rybár za Minsk nenastúpil.

Skvelý výkon pri výhre Jokeritu 8:0 nad Rigou predviedol Jordan Schroeder, ktorý strelil štyri góly a pridal asistenciu. Hetrik bol jeho prvý v KHL.

Výsledky - 24.10.2021:

D. Moskva - Víťaz 2:5 (1:1, 0:4, 1:0)
Góly: 5. O'Dell (Raševskij, Vojnov), 49. V. Jefremov (J. Zajcev, Petunin) – 10. N. Gončarov (Malychin, Smolin), 31. Jaremčuk (Šiksatdarov, V. Popov), 35. Kemiläinen (Ojamäki), 37. Ojamäki (Audette, Kemiläinen), 38. Kemiläinen

N. Novgorod - Nižnekamsk 6:3 (1:1, 5:0, 0:2)
Góly: 1. Hrivík (J. Martynov), 23. Belevič (Urakov), 25. Hrivík (J. Martynov), 27. M. Fedotov (A. Michejev), 28. Lennström (M. Hrivík), 29. Žafjarov (Miele, Agostino) – 20. Chajrullin (Porjadin, Knot), 57. Čiviljov (Klok, Ansel Galimov), 60. Chajrullin (Miťakin)

Spartak - Kunlun 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Góly: 10. Emil Pettersson (Heed, Jake Virtanen), 23. Kugryšev (J. Jeřábek, Drozdov), 34. Loktionov (D. Višnevskij, Chochlačov), 46. Lehterä – 28. Yip (S. Foo, P. Foo), 42. Tyler Wong (Yuen)

Jokerit - Riga 8:0 (3:0, 4:0, 1:0)
Góly: 3. Savinainen (Schroeder, P. Holm), 7. Schroeder (B. O'Neill, Nicklas Jensen), 11. D. Sklenička (Kossila, Hännikäinen), 27. Kivistö (Nicklas Jensen, B. O'Neill), 28. Schroeder (B. O'Neill, Savinainen), 35. Schroeder (B. O'Neill), 36. Kossila (Turunen), 57. Schroeder (Nicklas Jensen, Friman)

Ufa - Jaroslavľ 4:3 SN (0:1, 0:1, 3:1, 0:0)
Góly: 45. Koledov (N. Kuljomin), 57. Šmeljov (N. Kuljomin, Koledov), 59. Hartikainen (S. Manninen, Kadejkin), roz.SN: S. Manninen – 17. Boucher, 21. Kraskovskij (Maxim Šalunov, A. Anisimov), 56. Kajumov (Rafikov, A. Marčenko)

Barys - Čerepovec 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)
Góly: 44. Šestakov (Gurkov, Savickij) – 19. Liška (Guslistov), 33. Stenqvist (Geraskin, Timašov), 51. Geraskin, 56. Rooba (Liška), 59. Kodola (Press)

Novosibirsk - Čeľabinsk 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 39. N. Shore (Kručinin), 50. Šarov (Jokipakka, Ilja Morozov)

Chabarovsk - Minsk 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 13. R. Pedan (Jordán, V. Butuzov), 23. Šarov (Znacharenko), 54. Nikolišin (Fajzullin)

Vladivostok - CSKA 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Góly: 15. Šulák (Vladislav Ušenin, Vjačeslav Ušenin) – 11. Arťom Sergejev (Sorkin, Chulapov), 36. S. Plotnikov (Grigorenko, N. Nesterov)