Správy

Ďalší traja Slováci si otvorili bodové konto, Bakoš aj skóroval

02. septembra 2021

Druhý hrací de? sezóny 2021/22 priniesol v KHL sedem zápasov. Predstavili sa v nich aj štyria Slováci, z ktorých traja si otvorili aj bodové konto.

Ako jediný nebodoval Adam Liška, ktorý odohral 16 minút a päť sekúnd pri prehre Čerepovca 2:3 s Petrohradom.

Z víťazstva sa netešil ani Marek Hrivík, ktorého Nižný Novgorod prehral s Podoľskom 3:6. Rodák z Čadce si pripísal asistenciu, jednu strelu a 53% úspešnosť na vhadzovaniach, pričom odohral 18 a pol minúty.

Asistenciu zaznamenal aj Libor Hudáček, ktorý ?ou prispel k výhre Nižnekamska 5:1 nad Kunlunom. V akcii strávil 16 a pol minúty a na vhadzovaniach mal 35% úspešnosť.

Bodoval aj Martin Bakoš, ktorého Soči vyhralo nad Chabarovskom 4:0 aj vďaka gólu a asistencii slovenského útočníka. Ten sa prezentoval aj dvoma strelami a bodyčekom.

Výsledky - 02.09.2021:

Soči - Chabarovsk 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Góly: 4. Nikolajev, 7. Vicharev (Pilipenko, Jaks), 29. Pilipenko (Vicharev), 52. Bakoš (Pilipenko)

Spartak - Vladivostok 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Góly: 21. Chochlačov (Nikišin), 31. Pettersson (Širokov, Bryncev), 50. Lehterä (Širokov, Jeřábek), 51. Heed (Lehterä) – 56. Rihards Bukarts (Vj. Ušenin, Šulák)

Kaza? - Jokerit 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Góly: 8. Pa?ukov (Weal, Rukavišnikov), 19. Weal (Žuravljov), 35. Dy?ak (Burmistrov, Lukojanov)

Čerepovec - Petrohrad 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
Góly: 5. Rooba (Rykov, Stenqvist), 31. Stenqvist (Rykov, Kolmykov) – 2. K. Marčenko (Händemark), 46. Händemark (Chusnutdinov, Kirsanov), 55. Vey (Burdasov)

Jaroslavľ - Riga 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
Góly: 13. Rafikov (Alexejev), 28. M. Osipov (Misjul, Alexejev), 43. Kudrjavcev (Sagadejev) – 3. Červený (Radil), 10. Cibulskis (Shinkaruk)

Nižnekamsk - Kunlun 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
Góly: 16. Puzanov (J. Popov, A. Galimov), 20. Chajrullin (Čiviljov, Klok), 21. Bikmullin (L. Hudáček, Sexton), 58. Porjadin (Chajrullin, Klok), 60. Sexton (Šafigullin) – 56. S. Foo (Wong)

N. Novgorod - Víťaz 3:6 (2:2, 0:1, 1:3)
Góly: 17. Zaar (Pajgin), 20. Martynov (Zaar, Čechovič), 52. Zaar (Miele) – 6. Audette (Ljamin), 13. M. Aaltonen, 34. Indrašis (M. Aaltonen, Kemiläinen), 54. Indrašis (M. Aaltonen), 55. Audette (Leščenko, Kemiläinen), 58. Malychin (Nesterov, Leščenko)