Mladíci v zámorí

Začal Memorial Cup: Top nádej Canadiens pomohla k výhre hostiteľa + video

25. mája 2024

V michiganskom Saginawe odštartoval 104. ročník prestížneho juniorského turnaja Memorial Cup. V prvom zápase sa domáci Spirit stretli s tímom Mose Jaw Warriors.

Saginaw - Moose Jaw 5:4 (1:0, 3:3, 1:1)

Góly: 20. Sima (Parekh, Misa), 23. Beck (Parekh, Christopoulos)(PP), 28. Parekh (Sapovaliv, Mangone), 30. Donovan (Guo), 42. Bloom (Veck, Christopoulos) - 39. Yager (Savoie), 39. Mateychuk (Kovacevic, Parker), 40. Yager (Mateychuk, Firkus), 58. Savoie (Yager, Mateychuk)
Brankári: Oke (22/26) - Unger (31/36)

Skoro 5 tisíc divákov sledovalo v otváracom zápase turnaja víťazstvo domáceho tímu 5:4. Už sa pritom zdalo, že pôjde o jednoznačnú záležitosť, keď Spirit viedli v ešte v 38. minúte 4:0 po góloch Nica Simu, Owena Becka, Zaynea Parekha a Joriana Donovana. Warriors však zabojovali a v posledných dvoch minútach druhej tretiny sa vrátili do zápasu dvoma gólmi Braydena Yagera a jedným Dentona Mateychuka. V úvode tretej tretiny poslal domácich do dvojgólového vedenia Josh Bloom, ktorého gól bol nakoniec víťazný, keď Matthew Savoie ešte znížil v 58. minúte počas hry bez brankára na rozdiel jediného gólu. Beck opúšťal zápas ako dvojbodový, Parekh trojbodový. Alex Christopoulos zaznamenal dve asistencie a k výhre viedlo aj 26 zákrokov Andrewa Okeho. Jackson Unger zastavil 31 striel. Jeho spoluhráč Mateychuk pridal ku gólu dve asistencie, Yager a Savoie pridali po jednej.

4. Moose Jaw (WHL) 1 0 1 0 0 -1
Pozn.: Prvý tím postupuje priamo do finále. Druhý a tretí sa stretnú v semifinále.