Mladíci v zámorí

Ako 14. Slovák v histórii: Repčík skóroval na Memorial Cupe! + video

27. mája 2024

Deň po prehre so šampiónom OHL sa tím slovenského účastníka tohtoročného Memorial Cupu postavil ďalšiemu výber z OHL. Drummondville narazil na Saginaw, ktorý turnaj hostí.

Drummondville – Saginaw 3:4 (2:0, 1:2, 0:2)

Góly: 10. Woodworth (Gauthier, Cote), 18. Repčík (Komarov, Woodworth)(PP), 40. Cote (Komarov, Huchette)(PP) - 33. Christopoulos (Dionicio), 36. Haight (Misa), 46. Sima (Parekh, Misa), 53. Haight (Misa, Willis)(PP)
Brankári: Mercer (27/31) - Oke (21/24)

Slovenský útočník Peter Repčík sa stal 14. Slovákom v histórii, ktorý skóroval v zápase prestížneho Memorial Cupu. V 18. minúte nadviazal na gól Lukea Woodwortha, aby jeho Drummondville vstupoval do druhej tretiny s vedením 2:0. Ani to však nestačilo na prvú výhru na turnaji. Alex Christopoulos a Hunter Haight zmazali dvojgólovú stratu predtým, ako ešte v druhej dvadsaťminútovke obnovil Justin Cote vedenie Voltigeurs. Saginaw však strelil dva góly aj v tretej tretine, aby nakoniec vyhral 4:3 a posunul sa do čela tabuľky. Stav vyrovnal Nic Sima a víťazný gól strelil počas presilovky Haight. Michael Misa nazbieral tri asistencie a Andrew Oke urobil 21 zákrokov. Z hráčov porazeného mužstva boli viacbodoví Core a Woodworth, ktorí ku gólu pridali aj po asistencii, a Komarov, ktorý dvakrát asistoval. Riley Mercer urobil 27 zákrokov. Repčík sa prezentoval štyrmi strelami na bránu.

4. Drummondville (QMJHL) 2 0 2 0 0 -5
Pozn.: Prvý tím postupuje priamo do finále. Druhý a tretí sa stretnú v semifinále.