Vyhľadávanie
Slováci v KHL

Lukáš Cingel: Kvalita tímu je výborná!

11. augusta 2012



Náš portál vás už informoval o tom, že talentovaný žilinský rodák Lukáš Cingel, ktorý bol doteraz na skúške v HC LEV Praha, trénerov zaujal natoľko, že sa s ním nováčik KHL dohodol na spolupráci. 20-ročný útočník si našiel chvíľu času pre Samuela Prekopa a odpovedal mu na niekoľko otázok.

Lukáš, prečo si sa rozhodol opustiť QMJHL a skúsiť sa presadiť v tíme Leva?
Prišla ponuka, ktorá sa neodmieta a šanca, o ktorú som chcel zabojovať.

Článok pokračuje pod reklamou


Aké sú ambície klubu v tejto sezóne?
Určite postúpiť do play-off. Tam sa už môže stať čokoľvek, takže ako som povedal, naším hlavným cieľom je dostať sa do play-off.

A čo tvoje osobné ciele?
Môj cieľ je zabojovať o príležitosť. Chcem odohrať nejaký zápas a urobím pre to všetko.

Už si si zvykol na väčšie rozmery ihriska oproti kanadskej juniorke?
Je tam cítiť trochu rozdiel, ale od zápasu k zápasu to vnímam stále menej.

Ako sa ti zatiaľ pozdáva kvalita tímu?
Myslím si, že kvalita tímu je výborná! Dúfam že sa nám počas sezóny bude dariť a všetko pôjde ako má.

S kým si najviac rozumieš v šatni Leva?
Ťažko povedať s kým si zatiaľ rozumiem najviac. Som tu ešte iba tri týždne, ale môžem povedať, že zatiaľ to je so všetkými rovnako v pohode (úsmev).

Patríš v tíme k tým najmladším, vyplývajú z toho pre teba aj nejaké nepríjemné povinnosti?
Zbieranie pukov po tréningu je samozrejmosť. Platia tu aj napríklad také veci, že starší má prednosť (úsmev).

Budeš hrať po boku skúsených borcov, akým je napríklad Bartečko, budeš sa od nich snažiť niečo naučiť?
Je to veľká možnosť hokejovo napredovať a učiť sa od tých najlepších.

V KHL budete hrať aj proti bratislavskému Slovanu, aké podľa teba budú tieto zápasy?
Nemyslím si, že budú tieto zápasy v niečom iné. Zápas ako zápas. Jediná vec, čo bude iná je tá, že po zápase sa budeme môcť porozprávať s chalanmi zo Slovanu, pretože sa poznáme.

Už si si našiel v Prahe nejaký byt?
Byt si ešte len hľadám. Teraz pôjdeme na sústredenie do Švajčiarska, takže tieto veci budem riešiť až po návrate.

Si ešte mladý, určite by si sa raz chcel dostať do NHL, vidíš to reálne?
Určite by som si chcel zahrať v NHL. To je predsa sen každého hokejistu. Uvidíme čo budúcnosť prinesie.

ÄŽakujem za rozhovor!


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku
Dôležité termíny
Majstrovstvá sveta juniorov
26. decembra 2024 - 5. januára 2025

Vstupný draft NHL
jún 2025

CHL/USA Prospects Challenge
26. a 27. november 2024
SlovakKHL.sk je portál, ktorý od roku 2010 poskytoval spravodajstvo z KHL zamerané predovšetkým na slovenských hráčov. Od februára 2022 pokrýva mladé slovenské nádeje v popredných zámorských ligách.

© 2010 - 2025 SlovakKHL.sk

Facebook
SlovakKHL.sk
TOPlist