„Pozrite sa na našu sĂ©riu šiestich vĂĹĄazstiev – náhoda,“ hovorĂ s Ăşsmevom Sejejs. „Samozrejme, je to dobrĂ©, ale najdĂ´leĹľitejšou vecou je, aby si kaĹľdĂ˝ hráč našiel svoje miesto. Okrem toho, nehrali sme s najsilnejšĂmi tĂmami. Prvou veÄľkou skúškou bude turnaj v Donecku, kde budeme hraĹĄ s Donbasom, Petrohradom, ÄŚerepovcom a Jekaterinburgom. Potom bude jasnĂ©, ÄŤoho sme vlastne schopnĂ.“
„Levi“ odohrali poslednĂ© dve prĂpravnĂ© stretnutia na švajÄŤiarskom ĂşzemĂ proti dvom tamojšĂm tĂmom – HC Lugano, EHC Biel. Ä˝adovĂ˝ hokej je v krajine helvetskĂ©ho krĂĹľa na vzostupe, ale nováčik KHL oboch svojich sĂşperov deklasoval (7:3 Lugano, 9:1 Biel).
„Pred zápasom s Luganom sme boli v dopravnej zápche a obišli sme to cez hory. Na ceste sme strávili o pol hodiny dlhšie, neĹľ sa plánovalo, ale bolo to nezabudnuteÄľnĂ©. SerpentĂny, priepasti hlbokĂ© niekoÄľko sto metrov. Jeden zlĂ˝ pohyb a... MoĹľno povedaĹĄ, Ĺľe hráči nastĂşpili na Äľad zelenĂ so strachom. A ako deklasovali Ĺ vajÄŤiarov.“
Po tĂ˝chto vĂĹĄazstvách niet Ĺľiadnych pochybnostĂ, Ĺľe praĹľskĂ© muĹľstvo má nejakĂ© nedostatky. Vedenie doteraz nestanovilo ciele do novej sezĂłny, ale Sejejs verĂ, Ĺľe klub mĂ´Ĺľe dokráčaĹĄ v play-off ÄŹaleko, moĹľno aĹľ do konferenÄŤnĂ©ho finále.
„ZhromaĹľdili sme dobrĂ˝ tĂm. DĂşfam, Ĺľe mĂ´Ĺľeme dokráčaĹĄ do finále konferencie. Ale mĂ´Ĺľe to byĹĄ ĹĄaĹľkĂ© – sĂşperĂ sĂş takĂ silnĂ.“
Ak sa v zámorĂ nedohodnĂş NHL a NHLPA na novej kolektĂvnej zmluve, v Národnej hokejovej lige nastane vĂ˝luka. A tá by vĂ˝razne pomohla najmä Kontinentálnej hokejovej lige. Lev by mal záujem o dvoch hráčov, ale ich mená Sejejs neprezradil.
„Sledujeme dvoch hráčov. Po prvĂ©, zoskupili sme dobrĂ˝ tĂm a nechceme, aby to rozbili hráči NHL, ktorĂ mĂ´Ĺľu hocikedy odĂsĹĄ. Po druhĂ©, rozpoÄŤet nemáme pohyblivĂ˝ (19 miliĂłnov eur roÄŤne, pozn. red.).“
V ÄŤeskej metropole hrajĂş tradiÄŤnĂ© ÄŤeskĂ© kluby Sparta, s ktorou sa Lev delĂ o Tipsport Arenu, a Slavia. Pre ambiciĂłzne muĹľstvo bude ĹĄaĹľkĂ© prilákaĹĄ ÄľudĂ, ale dobrĂ˝mi vĂ˝sledkami, ĂşrovĹ?ou hry a ÄŹalšĂmi vecami by sa mu to mohlo podariĹĄ.
„Budeme sa snaĹľiĹĄ prilákaĹĄ ÄľudĂ dobrĂ˝mi vĂ˝sledkami a ĂşrovĹ?ou hry v KHL. Ale musĂme ponĂşknuĹĄ divákovi aj ÄŹalšie veci – komfort, zábavu. Boli sme to zvyknutĂ robiĹĄ v Rige (Sejejs bol v poslednĂ˝ch troch sezĂłnach generálnym manažérom Rigy, pozn. red.), takĹľe skĂşsenosti sĂş. ÄŚasu je však málo a všetci sme zaÄŤali od nuly.“
HC Lev sa dohodol so spoločnosťou Bestsport, ktorá prevádzkuje multifunkčnú modernú halu O2 Aréna, že sa v nej odohrajú štyri zápasy KHL vrátane januárového česko-slovenského derby.
„Boli sme schopnà nájsť kompromis s majiteľmi O2 Arény. Vybrali sme štyri zápasy – 6. októbra s Petrohradomm, 9. októbra s Dynamom Moskva, 25. októbra s CSKA a 15. januára so Slovanom,“ dodal Sejejs, ktorý ako hráč odohral štyri sezóny v Česku a tri na Slovensku.
Zdroj: Sovietskij Sport
Čítať ďalší článok:
Davis novou posilou CSKA